Sağlık Bakanlığı personel alımı ilanı bekleniyor

Sağlık Bakanlığı personel alımı konusunda açıklamada bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 12 bin personel alımı için alım ilanının kasım ayının ilk haftasında çıkacağını söyledi. Açıklama sonrasında adaylar Sağlık Bakanlığı personel alımı ilanını beklemeye başladı.

Sağlık Bakanlığı personel alımı ilanı bekleniyor

Binlerce sağlıkçı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamasının ardından Sağlık Bakanlığı personel alımı için beklemeye başladı. Sağlık Bakanı Koca'nın yaptığı açıklamada Sağlık Bakanlığı personel alımı için kasımın ilk haftasını işaret etmesinin ardından adaylar, bu hafta ilanın yayımlanmasını bekliyor. Bakan Koca açıklamasında, "Önümüzdeki hafta, muhtemelen Kasım ayının ilk haftası 12 bin sağlık çalışanımızı alım ilanına çıkacağımızı müjdelemek istiyorum." ifadelerini kullandı.

Beklenen açıklama henüz gelmese de, bu hafta içinde Sağlık Bakanlığı personel alımı ilanına dair bir açıklama yapılması bekleniyor. Yapılacak alımlara dair detaylar ise henüz belli olmadı. Bakanlığın alıma dair branş dağılımını ilanla açıklaması beklenirken, branş dağılımında ihtiyacın bulunduğu pozisyonlara ağırlık verilecek.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Sağlık Bakanlığı personel alımına dair başvuru şartlarının geçtiğimiz dönemlerdeki alımlarla aynı olması bekleniyor. Başvuru yapacak adayların 657 sayılı Kanunun 4'üncü maddesinin (B) fıkrası ile aynı kanunun 48'inci maddesindeki şartları taşımaları gerekiyor.

657 sayılı Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilecek sözleşmeli pozisyonlara, 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28'inci maddesi gereğince mavi kart sahibi olup mavi kartlılar kütüğüne kayıtlı adaylar ve yabancı uyruklu adaylar tercihte bulunamayacaktır.

Yine Sağlık Bakanlığı personel alımı kapsamında, KPSS Tercih Kılavuzunda belirtilen sözleşmeli pozisyonlara yerleşenlerin, yayımlanacak kılavuzda belirtilen sözleşmeli pozisyonları tercih etmeleri sistem tarafından engellenecektir. Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli aylığı alanlar ile 65 yaşını doldurmuş olanlar göreve başlatılmayacaktır.

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
PARAMEDİK
PARAMEDİK - 6 ay Önce

Paramedik alımı bekliyoruz. mayıs ayında 11.000 hemşire atandı. paramedik ise çok az sayıda atandı. yazık değil mi bu insanlara. onlar bu memleketin evladı değil mi. boşa mı okudular. onlar da hastanede çalışabiliyor. 11 bin hemşire atayıncaya kadar 8 bin atasaydınız da bir kaç bin de paramedik atasaydınız. inşAllah bu dönemde atama olur

SIRADAKİ HABER