Sağlık Bakanlığı doktor hakkında soruşturma başlattı

Bursa'daki Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi'nde görevli bir doktorun hastalarına yönelik, "Bakmıyorum, ne yapacaksın canımı mı alacaksın. İstediğin yere şikayet et. Güvenliği çağırın, gelip köpeklere mama versin" sözleriyle ilgili Sağlık Bakanlığı soruşturma başlattı.

Sağlık Bakanlığı  doktor hakkında soruşturma başlattı

Bursa Mustafa Kemalpaşa Devlet Hastanesinde görevli olduğu belirtilen kadın doktorun, hastalarına yönelik tavrı tepki çekti.

HASTALARINI KÖPEK YERİNE KOYDU


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Hasta yakınları tarafından çekilen görüntülerde; bir kadın doktorun hastalara, "Size bakmıyorum, istediğin yere şikayet et" diyen doktor, "Güvenliği çağırın, gelip köpeklere mama versin" diye seslendikten sonra konuşmalarını şöyle sürdürdü, "Bakmıyorum, gidin artık bakmıyorum. Canımı mı alacaksınız. Yürü git, boşalt burayı" dediği duyuluyor.

"MESLEKİ CİDDİYETTEN AYRILMAMAK ESASTIR"

Tepki çeken görüntülerin ardından Sağlık Bakanlığı, hekim hakkında idari soruşturma başlattı. Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Bursa'daki Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesinde yaşanan ve sosyal medyaya da yansıyan olayla ilgili bir açıklama yapılmasına gerek görüldüğü belirtilerek, "Olay günü nöbetçi hekimin acil ameliyata girmesi nedeniyle acile gelen yeşil alan hastalarının bir süre beklemesinden kaynaklı olarak bekleyen bir hasta ile bir başka hekim arasında tartışma yaşandığı anlaşılmıştır. Bu tartışmada hekimimizin üslubu ve mesleği ile bağdaşmayan ifadeleri bizi ziyadesiyle üzmüştür. Sağlık personellerimizin uzunca bir süredir zor koşullarda ve yoğun mesai ile çalıştıkları ve insani ölçülerde yıpranmış olmaları anlaşılabilir olsa da mesleki ciddiyetten ayrılmamak esastır. Bu kapsamda idari soruşturma başlatılmıştır" denildi

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2021, 18:42

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
kamil
kamil - 2 hafta Önce

Doktor haklı, hastalar sağlık çalışanlarını çıldırtıyorlar. Birde sağlıkçılara senin paranı ben veriyorum deyip, yangına körükle gidiyorlar. Böyle yürekli doktorların alınlarından öpüyorum. Bazen, böyle ukelaların hadlerini bildirmek lazım, diye düşünüyorum.

Bir Dr.
Bir Dr. - 2 hafta Önce

Tartışma dediğiniz şey doktorun hastaya köpek muamelesi yapmasıdır. Görüntüyü izleyin. Doktorluk yapamicaksan bırak git, kimseye hakaret etmeye hakkın yok.

Dürdane Susmaz
Dürdane Susmaz - 2 hafta Önce

Bence idareye de idari soruşturma açmak gerek sağlık çalışanları ne hale geldiğini bakınca burada personelin psikolojisinin bu hale gelmeden önlem almaları gerekirdi.

Davut
Davut - 2 hafta Önce

Hemşire olsa açığa alınmıştı bile.Nerde adalet varki orda olsun.Hala doktorumuz diyorlar.Bu açıklamayı yapanın akrabasına böyle davranılsa nasıl olurdu

Sağ per
Sağ per - 2 hafta Önce

Sağ personeli hasta olmaz izin kullanamaz .psikolojisi bozulamaz alın görevden .3 ay sonra ne de olsa tekrar atama yaparsınız.

Enver Kale
Enver Kale - 2 hafta Önce

Bu gibi doktorlar insanları çileden çıkartıyor. Sonra da şiddet olayları yaşanıyor. Maalesef bu doktor efendi hastalara denk gelmiştir.

SIRADAKİ HABER