Sağlık Bakanı Koca, ABD Ticaret Bakanı Ross ile Bir Araya Geldi

Sağlık Bakanı Koca, ABD Ticaret Bakanı Ross ile Bir Araya Geldi

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Türkiye’yi ziyaret eden ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross ile bir araya geldi. Bakanlık makamında gerçekleşen görüşmede iki ülke arasında sağlık alanında geliştirilebilecek iş birliği imkânları ele alındı.

Bu ziyaretin başta sağlık olmak üzere iki ülke arasında var olan iyi ilişkilerin derinleştirilmesi ve çeşitlendirilmesi açısından önemli bir fırsat teşkil ettiğini söyleyen Bakan Fahrettin Koca, ABD ile Türkiye’nin pek çok alanda iyi ilişkilere sahip olduğunu vurguladı.

Bakan Koca, sözlerini şöyle sürdürdü: “İş birliğimiz zaman zaman sınamalarla test edilse de pek çok alanda gelişmeye devam ettiğini görmekten memnuniyet duyuyorum. Tarihten bu yana süregelen bu iş birliğinin, günümüz şartlarına göre yeni bir şekil alması gerektiğini düşünüyorum. Ülkelerimiz arasındaki 2018 yılında 20.7 milyar dolar düzeyinde olan ticaret hacminin 100 milyar dolar seviyesine çıkarılması hususunda her iki ülkenin de mutabık kalması iyi ilişkilerimizin geleceğine yönelik umut vadeden bir gelişmedir. Bu hedefin gerçekleşmesinde ticari denge unsurunun da gözetilmesi gerektiği inancındayım.”

ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross ise Sağlık Bakanı Koca ile bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Sağlık alanında iki ülke arasında önemli bağlar olduğunu vurgulayan Ross, ilaç ve tıbbi cihaz üretimi konusundaki yatırımlar ile bu alandaki ticaret hacminin önemine dikkat çekti.

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
dr.yusuf
dr.yusuf - 6 ay Önce

sağlık memuru meslektaşlarımıza yapılan bu hak kaybının giderilmesini gerçekten gerekli,663 ü okudum,orada olağan üstü durumlarda sağlık müdürlüğünce eğitim verilip hekim kontrolunda sünnet yapabilirler diyor-mademki yaptıklarını ve yapabildilkerini bende biliyorm bakanlıkta biliyor,neden haklarını ellerinden alındı-vicdenen rahatsızım,çok yetenekli,tecrübeli arkadaşlarla çalıştım sağlık ocağında,haklın ihtiyaçlarına cevap verebilen,tanınan tecrübeli ve iyi sağlıkcılardı,umarım bakanlık bu konuyu tez zamanda düzeltir,ben pratisyen hekim olarak haksızlığa dayanamayıp yazdım ki-yarın sadece uzman doktorlar yapacak diye bir torba yasa çıkarsa bizde aynı duruma düşmüş oluruz,umarım bu yanlışlık yeni yasama yılında gündeme alınır ve düzenlenir yeniden.

SIRADAKİ HABER