Sağlığa Yeni Genel Müdür Atandı

Sağlığa Yeni Genel Müdür Atandı

Bir süredir boş olan Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü’ne Medeniyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı yapan, Prof.Dr. Mustafa Taşdemir atandı.

Prof. Dr. Mustafa TAŞDEMİR kimdir?

Prof. Dr. Mustafa Taşdemir, 1963 yılında Amasya’da doğdu. İlköğrenimini Amasya’da, ortaöğretimini Samsun Anadolu Lisesi’nde ve lise eğitimini Kuleli Askeri Lisesi’nde tamamlayan Taşdemir, 1982-1984 yıllarında Boğaziçi Üniversitesi’nde tarih ve felsefe okudu. Ardından girdiği Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1990 yılında mezun oldu. Göreve başladığı ilk yer olan Sivas Şarkışla’dan sonra Ankara’nın Ayaş ilçesinde bir yıl çalıştı. 1994 yılı başında, mezun olduğu Marmara Üniversitesi’nde halk sağlığı ihtisasına başladı. Sağlıkta kalite yönetimi alanında hazırladığı uzmanlık teziyle 1998’de halk sağlığı uzmanı oldu ve kalite yönetimi uygulamalarında uzmanlaşmak amacıyla özel sektörde çalışmaya başladı. 2001 Yılında Marmara Üniversitesi’nde şimdiki adıyla Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü’nde öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı.

2008’de aynı üniversitede Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı’na geçti. 2004-2005 yıllarında Sağlık Bakanlığı Ulusal Sağlık Akreditasyon Sistemi Yönlendirme Komitesi üyesi olarak çalıştı. 2008-2009 döneminde yaklaşık 1 yıl süreyle Sağlık Bakanlığı’nda kıdemli eğitim ve araştırma koordinatörü olarak görev yaptı. 15.05.2012 tarihinde İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne atandı. Çeşitli dergilerde hakemlik ve koordinatörlük de yapan Prof. Dr. Mustafa Taşdemir, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı yapmıştır.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2019, 00:53

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 9 ay Önce

HAYIRLI UĞURLU OLSUN DİYELİM. SAYGILARIMLA.

Selma
Selma - 9 ay Önce

Akademisyen yöneticinin sıkıntısı, her şeyin kitaplarda yazdıkların ve okuduklarına benzemediğini anlamasıyla başlar.Gòrevden almayla son bulur.3 aya gider

BAYBURT
BAYBURT @Selma - 9 ay Önce

Bayburta doçent yakışır müdür olarak

Kungfucu
Kungfucu - 9 ay Önce

Hayret liyakatli biri atanmış çok sasirdim. Demekki herşey düzelmeye başlıyor. Hakikaten merak ediyorum mesela sağlığa hicbir mesleği olmayan memur bile olmayan yani kpssden bile sifir ceken bir insan müdür olarak atanabiliyor bu başka bakanliklarda var mı.

ETRUĞRUL
ETRUĞRUL @Kungfucu - 9 ay Önce

O KADARDA DEĞİL BURASI ATIŞ POLİGONU DEĞİL KARDEŞ, VELEV Kİ ÖYLE YÖNETİCİLİKLE KPSS NE ALAKA

şaşırdım
şaşırdım - 9 ay Önce

Sağlık Bakanlığında en az benim kadar dolu CV si olan birine rastladım. İlk defa valla şaşırdım. İnşAllah pişman etmezler. Hayırlı olsun....

Yahyali
Yahyali @şaşırdım - 9 ay Önce

Birileri senin hakkini yemis kardes bu makam aslinda senin olmalıdi

Saglikci
Saglikci - 9 ay Önce

Ya bize ne kime ne böyle haberler yaomayin..

attci
attci - 9 ay Önce

bizlere faydası war mı o önemli! Hastalarımızda zaten yüzde 90 lara memnuniyet war....

amasyalı
amasyalı - 9 ay Önce

hayırlı uğurlu olsun

Vekil Dr
Vekil Dr - 9 ay Önce

Bundan gayrisini Sağlığın Geliştirmesi düşünsün ! Kendisini İstanbuldan tanıyoruz iyi bir akademisyen mi bilmiyoruz ama iyi bir idareci olmadığı kesin.Umarım yüksek egolu,despot yardımcısını da götürür GM yardımcısı olarak.


SIRADAKİ HABER