Rüşvet Aldığı Söylenen Doktor Önce Gözaltı Sonra Tutuklandı

Bursa'da ameliyat olacak bir hastasından 15 bin lira bıçak parası istediği öne sürülen kalp damar cerrahisi uzmanı profesör adliyeye sevk edildi. Adliye girişinde mikrofon uzatılan profesör doktor suçlamaları kabul etmediğini söylemişti. Doktor, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi

Rüşvet Aldığı Söylenen Doktor Önce Gözaltı Sonra Tutuklandı

İddiaya göre, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma Hastanesi Kalp Merkezi'nde görevli Profesör Doktor T.T., bir hastasından ameliyat için 15 bin lira istedi. Hastanın polise şikayeti üzerine paraların numarasını alan ekipler hastanede görevli doktoru suçüstü yakaladı.

Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan doktor ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü. T.T. emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Doktor T.T., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. (Sabah)


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2021, 02:02

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
uzman doktor
uzman doktor - 1 ay Önce

Adamın aldığı riskin karşılığını vermezseniz böyle olur. Bir tek doktor para alınca suç. Bütün öğretmenler özel ders veriyor onlara kimse karışmıyor. Yeterki doktor para kazanmasın, nedir bu doktor düşmanlığı?

neşe
neşe @uzman doktor - 1 ay Önce

o zaman dr da parayı alınca kişinin evinde yada kendi evinde para almayan diğer sağlık personeli olmaksızın gerçekleşirsin ameliyatı :)

Uğraş
Uğraş - 1 ay Önce

Organize şebeke kurup rüşvet yesen yırtardın, tutuklanmazdın. Montaj vs der kurtulurdun. Özele geçseydin..Muayenehane açsaydın. Devlette çalışacaksan da maaşın kadar ameliyat yapaydın bıçak parası ne.

Adalet
Adalet - 1 ay Önce

Ülkemde adalet böyle. Doktor veya sağlıkçı olmadan muayene aç kaçak kürtaj yap aynı gün serbest kal. Doktor bıçak parası aldı diye tutuklansın.

Doktor
Doktor - 1 ay Önce

Tutukladınız artık sizler yaparsınız kalp ameliyatını. Hem ne var kalp ameliyatı yapmakta.

Sağlıkçı halaoğlu
Sağlıkçı halaoğlu - 1 ay Önce

15 bin lira yı istediği adam muhtemelen garibanın TEK’i bir de o gözle bakın.
Bak kardeşim sen ameliyat yapınca sana kimse karışamıyor neden çünkü kanunlar sana bu yetkiyi veriyor.Aynı kanun sana para alamazsın diyor o zaman almayacaksın.Özel hastanede almaya cesaret edemezsin.Devlet hastanesi olunca orda serbest

Gibi
Gibi @Sağlıkçı halaoğlu - 1 ay Önce

Gariban olsa şikayet etmez zaten fukara adam kendi bir sürü derdiyle uğraşıyor. Tartıştığı, birinin yönlendirdiği, para konusunda anlaşamadığı biri olabilir. Ameliyatı bedavaya yapmaz, para da alamaz, devlet ilaç, medikal firmalarına borcunu ödemez ee bu işin sonu nolacak ?

İmparator
İmparator - 1 ay Önce

Az almis bence o fiyata yapilmaz piyasayi dusurmus bi ozel ders saati 400 tl yani koskoca dr para kazanamior suc oluyor

Samsun Covid 19
Samsun Covid 19 - 4 hafta Önce

Alınan rüşvet yanlış .Peki hapis cezası verilince hekimin baktığı ve bakacağı hastalar içinde bir çözümünüz varmı?

H c
H c - 4 hafta Önce

Yazık olmuş kolaydeyil yaptığı is


SIRADAKİ HABER