Rize Sağlık Sen Başkanı Yılmaz :Sağlık Çalışanları Unutuldu

Rize Sağlık Sen Başkanı Yılmaz :Sağlık Çalışanları Unutuldu

Sağlık Sen Rize Şube Başkanı İsmail Yılmaz Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada  Sağlık Çalışanlarının Unutulduğu söyledi .Başkan Yılmaz ;

 Sağlık reformları ile gelmiş bir iktidara, sağlık çalışanları küstürülerek ne yapılmak isteniyor? Sosyal Sigortalar Kurumu Hastaneleri devredilirken haklarının saklı tutulduğu söylenen arkadaşların, devirden sonra hiçbir haklarının olmadığını gördük. Devir teslimin yapıldığı yıllarda gelirler iyi olduğu için pek itiraz olmadığından hak kayıpları unutulup gitti.
 Sağlıkta devasa hastaneler yapıldıkça, hastanın sağlık hizmetlerine ulaşımı arttıkça sağlık çalışanları unutuldu, kendi kaderlerine terk edildi. 
 İnsanı yaşat ki devlet yaşasın düsturunu ilke edinmiş bir iktidarın önceliğinin  çalışanların yaşam hakkı, sosyal ve ekonomik durumlarının iyileştirilmesi olması beklenirken tam tersi bir durum söz konusu oldu. 

 Sağlık Bakanlığının bürokratik yapısından kaynaklanan bu duruma rağmen, sendikal mücadelemiz boyunca mersin haber Cumhurbaşkanımızın bizatihi kendisi muhatap alınarak birçok aşmaz aşılmış, ciddi kazanımlar elde edilmiştir. Gelinen noktada bir durağanlık yaşanırken; ülke meselelerindeki yoğun gündem de sağlık çalışanlarını ikinci plana itmiştir. 
 Sağlık çalışanlarının kendilerini ifade etme hususundaki zorlukların yanı sıra, ülke gündemi ile birlikte tamamen kendi başlarına, makus talihleri ile baş başa bırakılmışlardır.
 Bakanlık bürokrasisi, sağlık çalışanları üzerinden sağlıkta reformu gerçekleştiren mevcut iktidarı hedef almaktadır. Belki bilerek veya bilmeyerek sahada sebebiyet verilen durum budur. Farkında olmadan yapılıyorsa, birileri farkındalık oluşturmak durumunda; yok eğer bilinçli yapılıyorsa bu noktada durum çok daha vahimdir!

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2020, 16:44

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hemsire sağlık memuru
Hemsire sağlık memuru - 1 ay Önce

Anamızı aglattiniz anamızı 3300 maaş olur mu bu maaşla emekli olsan 2300 TL maaş alırsın taşeronlar bile bizler kadar maaş alıyorlar helal hoş olsun bir sağlık çalışanı bu kadar düşük maaş alırken polis 6300 TL astsubay 7500 TL öğretmen 6000 TL bekçi 5200 TL zabıta 5800 TL imam 4700 TL posta dagiticis 5400 TL alırken bizlerin aldığı maaşa bakın da biraz utanın olur mu yakında bu saltanatinizda biter sizlerde eski meslekleri ize dönersiniz inşAllah o günler yakındır o zaman anlarsınız

İSTİFA ET
İSTİFA ET @Hemsire sağlık memuru - 1 ay Önce

3300 tl az geliyorsa istifa et senin yerine çalışmak isteyen fazlasıyla var. Madem beğenmiyorsun delikanlı gibi istifa et

Hem.sag mem
Hem.sag mem - 1 ay Önce

15 yıldır yetkili sendika olarak siz ne yaptınız la usaum kamuda en düşük maaşı sağlık çalışanları alıyor daha halen konuşur duriysuniz

laborant
laborant - 1 ay Önce

sayenizde sağlık sen ve üyeleri...

SIRADAKİ HABER