Pursaklar Devlet Hastanesi 1. Yaşında

Pursaklar Devlet Hastanesi 1. Yaşında

Hastanemizin hizmete açılışının 1. yıl dönümü nedeni ile kutlama programı düzenlendi. Programa İlçe Kaymakamı Mehmet YILDIZ, Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul ÇETİN, Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Etlik Kamu Hastaneleri Başkanlığı Başkan Yardımcısı Hasan ARSLANOĞLU, Başhekimimiz Uzman Doktor Doğan AKDOĞAN ve yönetim kadromuz  başta olmak üzere tüm hastane çalışanları katıldı.
Programımız Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının manevi huzurunda saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasıyla başladı. Ardından Başhekimimiz Uzm. Dr. Doğan AKDOĞAN kürsüde söz aldı ve Pursaklar’a hizmet etmenin kendileri için bir mutluluk nedeni olduğunu belirtti. ‘‘Hastane Bahçesine asfalt, kilit parke taşı döşemesi ve çevre düzenlemesi çalışmaları sonrası hastanemizin çehresinin değiştiğini ifade ettikten sonra, hastanemizin bugünlere gelmesinde destek ve katkılarını esirgemeyen Pursaklar Belediye Başkanına teşekkürlerini sunarak konuşmasını sonlandırdı.

Daha sonra Pursaklar Belediye Başkanımız Sayın Selçuk ÇETİN kürsüde söz aldı. Başkan Çetin: ‘Var gücümüzle Hastanemize  destek olmaya devam edeceğiz’’ diyerek sözlerine başladı. İnsan hayatının her şeyden önemli olduğunu vurguladı ve ‘‘İlçemizde sağlık alanında yapılan yeniliklerden gurur duyduğunu ifade etti. Hastanemizde görev yapan tüm doktor, hemşire ve görevli personel ellerinden gelen çabayı gösterdiğine değinen Belediye Başkanımız, bundan sonra da aynı duygularla destek vermeye var gücümüzle devam edeceğiz" sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Ardından Pursaklar Kaymakamımız Mehmet Yıldız kürsüde söz aldı. ‘‘Hastanemizin sağlık hizmetlerini yükseltmek için Kaymakamlık olarak elimizden geleni yapmaya her zaman hazır olduklarını ifade etti. Hizmet yelpazesine yenilerini ekleyen hastanemize teşekkürlerini sundu. Sayın Mehmet YILDIZ; Başhekimimiz, müdürümüz ve hastanemiz personellerine çalışmalarında başarılar dilerim’’ diyerek sözlerine son verdi.

Konuşmaların ardından Hastanemizde yapılan Türkiye’deki en büyük kilitli parke taşı motifi döşemesi, asfalt serimi, kaldırımların yenilenmesi ve çevre düzenlemesinden dolayı Pursaklar Kaymakamımız Sayın Mehmet Yıldız ve Başhekimimiz Uzm. Dr. Doğan AKDOĞAN tarafından, Belediye Başkanımız Ertuğrul Çetin'e teşekkür edilerek plaket takdiminde bulunuldu.

Programımız Ulus Devlet Hastanesi'nden Pursaklar Devlet Hastanesine taşınma sürecini içeren video gösterisiyle devam etti. Gösteride, hastanemiz personellerinin gösterdikleri özverili çalışmalar sunuldu. Duygusal anlarında yaşandığı gösterinin ardından Fizyoterapistimiz Seyit Ali AYKAÇ'ın önderliğinde hastanemiz çalışanlarından oluşan koromuz sahne aldı. Koromuzun seslendirdiği güzel eserlerin ardından TRT sanatçısı Tülay ÖRTEN YILDIZ  yurdumuzun çeşitli yörelerinden ve isteklerden oluşan türkülerini seslendirdi. Programımız ikramlarla sona erdi

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 10 ay Önce

ALLAH NİCE NİCE DAHA GÜZEL GÜNLER DE HİZMET VERMELERİNİ NASİP ETSİN. SAYGILARIMLA.

Gerçek
Gerçek - 10 ay Önce

Personeline 1 kuruş döner sermaye vermeden 1 yaşını doldurmuş. maşAllah

Dilek keskin
Dilek keskin - 10 ay Önce

Pursaklar İlçe Belediye Başkanı Ertuğrul ÇETİN'dir.Selçuk ÇETİN diye yanlış yazılmıştır.

ahmet dural
ahmet dural - 10 ay Önce

İdareci olmak da zor. Hepsi, bitse de gitsek modunda. Böyle sıkıcı şeylere katlanmak zorundasın:)

SIRADAKİ HABER