Prof.Kurugöl: Yanlışlıkla Bebeklere Covid Aşısı Yaptık / Video

NTV canlı yayınında konuşan Prof. Dr. Zafer Kurugöl çok tartışılacak sözlerin altına imzasını atarak yanlışlıkla 6 aylık bebeklere kızamık veya Hepatit B gibi aşılar yerine Covid aşısı yapıldığını itiraf ederek olumlu sonuçlar alındığını söyledi. Bu olay kısa sürede sosyal medyada büyük tepkilere neden oldu.

Koronavirüsle mücadele kapsamında devam eden aşılamalara çalışmalarında son olarak 12 yaş üstüne velisinin izni ile aşı onayı verilmişti. Çocuklarda giderek artan vaka sayıları sonunda NTV ekranlarında açıklamalar yapan Prof. Dr. Zafer Kurugöl herkesi şoke eden ifadeler kullandı.

Yanlışlıkla 6 aylık bebeklere kızamık veya Hepatit B gibi aşılar yerine Covid aşısı yapıldığını söyleyen Kurugöl, bu durumun onlara hiçbir yan etkisi olmadığını hatta antikor sağladığını belirtti.

Kurugöl açıklamasında, "Zaman zaman yanlışlıkla bazı durumlar oluyor. Mesela sağlık ocaklarında yanlışlıkla Hepatit B ve kızamık gibi başka bir aşıyla karıştırabiliyorlar. Küçük çocuklara Kovid aşısı yapıldığı oluyor. Biz böyle vakalarla da karşılaştık. Sizi temin ederim hiçbir yan etki olmadı bu kişilerde ve son derece de iyi antikor oldu. 6 aylık veya 1 aylık bebekte bile çok iyi şeyler oldu. Bunları yayınlayacağız zaten. Ünlü bir tıp dergisinde yayınlanacak. Küçük bebeklerde yüksek doz verseniz bile yan etkisi açısından bir sıkıntı olmuyor." dedi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Kaynak:https://www.yenicaggazetesi.com.tr/prof-dr-zafer-kurugolden-itiraf-yanlislikla-6-aylik-bebeklere-covid-asisi-475604h.htm

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2021, 02:15

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
...........
........... - 1 ay Önce

DEVLETİN HER ZAMAN SEHVEN YANLIŞLIKLAR YAPMASINA ALIŞTIK, ZATEN!!!!!

Covid Adam
Covid Adam - 1 ay Önce

Birileri yanlışlıkla profesör unvanı vermiş olabilir.

murat
murat - 1 ay Önce

Ben bu kadar ahlaktan, mesleki ve bilimsel etikten uzak bir açıklama duymadım. Yanlışlıkla aşılanan bebeklerde antikor oluşması ve henüz gelişmediği iddia edilen yan etkilerle ilgili bilimsel bir çalışma yayımlamak akıl tutulması değil de nedir. Batıl yolla hak sonuç elde edilmez. O masumların ailelerine tazminat ödeyeceksiniz. Denek olarak kullandığınız yavrucaklar için yargı önünde hesap vermelisiniz.

samet
samet - 1 ay Önce

Allah korusun o çocuklara bir şey olsaydı peki ne diyeceklerdi.

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 1 ay Önce

Hedef cocuk ve bebeklerdi söylemiştik , biz deyince aşı karşıtı oluyoruz

Burak
Burak - 1 ay Önce

İdam geri getirilmeli ve bu adam asılmalı

sultan
sultan - 1 ay Önce

şimdi bu dr iyi bişey mi diyor.kötü bişey mi diyor. böyle şey olur mu ya. ne demek yanlışlıkla yaptık. canımızı güvenmeyelim o halde. gidip kızılderelilere mi tedavi olalım yani

Vatandaş
Vatandaş - 1 ay Önce

Suçu birde güzelmiş gibi anlatmış hicbir yan etkisi olmadığını nerden biliyorsunuz o vurulan cocuklarin ailelerine anlatin isterseniz bu olumlu taraflarini bakalim sizi dava ederler mi etmezler mi çocuklara bu aşının vurulma isteği ne anlamış değilim...


SIRADAKİ HABER