Özelde Çalışan Doktorlara Yeşil Pasaport Verilsin !

Özelde Çalışan Doktorlara Yeşil Pasaport Verilsin !

Türk Tabipleri Birliğince gündemde olan '' yargı paketi'' kapsamında çıkartılacak kanuna meslekte 15 yılını doldurmuş özel sağlık kuruluşunda görev yapan doktorlara '' yeşil pasaport ( hususi pasaport) '' verilmesini talep edildi.

Mecliste grubu bulunan tüm partilere bir yasa teklifi metni göndere Türk Tabipleri Birliği şunları teklif etti;

Madde - 15/07/1950 tarih ve 5682 sayılı Pasaport Kanununun 14 üncü maddesinin A bendine üçüncü paragraftan sonra gelmek üzere aşağıdaki paragraf eklenmiştir.

“Tabip odasına kayıtlı olup en az on beş yıl kıdemi bulunan hekimlere hususi damgalı pasaport verilir.”

Gerekçe: Hususi pasaport verilmesi suretiyle hekimlerin uluslararası dolaşımının desteklenmesi ve özellikle meslektaşlarıyla bilgi ve deneyim paylaşımlarının kolaylaştırılması amaçlanmıştır.

Yeşil Pasaport  ( hususi pasaport) Nedir Ne İş Yarar ? 

Yeşil Pasaport  1., 2. ve 3. derece kadrolarda bulunan memurlara, bakanlara, milletvekilerine, milli sporculara, belediye başkanlarına ve bunların eş ve 18 yaşını aşmamış çocuklarına verilir. 

Yeşil Pasaporta İngiltere ve Amerika vize istiyor. Bu 2 ülke dışında hemen hemen dünyanın geri kalan ülkeleri vize istemiyor. 

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2019, 12:23

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 9 ay Önce

YENİ BİR YASAL DÜZENLEME İLE OLABİLİR. SAYGILARIMLA.

Ayşe Nur
Ayşe Nur - 9 ay Önce

Kamuya hizmet edenin ne farkı olacak... Zaten Stratejik personeller sürekli istifa ediyor.. bu da verilsin.. Devlet Hastanelerinde tabip kalmasın...

ephe
ephe @Ayşe Nur - 8 ay Önce

oh valla ne güzel. istifa edip tekrar kamuya dönebilme hakkı onlarda. devlette para mı yok hop özele kaç sonra da yeşil pasaport verilsin ne güzel dünya.

kamuda doktor
kamuda doktor - 9 ay Önce

bence verilmesin gelsinler kamuya faydalı olsunlar

Tıp Terk
Tıp Terk - 9 ay Önce

niye sadece dr tüm herkese verilsin 15 yılını doldurmuş.. onlar eğitim,seminer vb. işler için gitmiyor mu? şu sağlığın doktor egomanyasından kurtulması lazım

egomanya
egomanya @Tıp Terk - 8 ay Önce

egomanya değildir o egomanya olsa duramazsın

Seyfi Kartalkuşun
Seyfi Kartalkuşun - 8 ay Önce

Başlangıçta yeşil pasaporta kısıtlama vardı. Gelinen son aşamada herkese yeşil pasaport. Sana bana ona. Birde tabip odasına kayıtlı olma şartı vah be. Yeşil pasaporta sınırlama getirilmeli. Az sayıda kişiye verilmeli. Avukatlara yeşil pasaport hakkı verilmemeli.

Att
Att - 9 ay Önce

Yakında onu kaldıracaklar merak etmeyin, Bu siteyi de anlamıyorum, işi gücü memurun aleyhinde algı yaratmak.

vesselam
vesselam - 8 ay Önce

vize dışında hiçbir saygınlığı ve faydası kalmadı. kazakistan mahvetti bu yaz bizi. 3 ay olan vizesiz seyahati haber bile vermeden biz oradayken 1 aya indirdiklerini söylediler, tam uçağa binecekken pasaportumuza el koyup, biletimizi yaktılar. vize alalım hemen uçak yanmasın dedik dinlemediler. üç gün sonra mahkemeye çıktık, ceza kestiler; vize içinde ayrıca iki gün bekledik. mecburen uçağımızıda pahalı olarak almak zorunda kaldık.konsolosluk çalışanları parayı yatırın çıkın dediler, onlarda aynı soyguncu kafası olmuş. bir daha gitmem inşaAllah. yeşil pasaportu bakkaldan alınır halen getirdiniz.

hay sizin zihniyetinize
hay sizin zihniyetinize - 8 ay Önce

belediye başkanının eşine yeşil pasaport verilmesine ses çıkartmayan insanlar gelmiş burada doktora verilmesine karşı çıkıyor komedi


SIRADAKİ HABER