Özdemir'den Fuat Oktay'a tepki: Kurtlar Vadisi Libya mı çekiyoruz?

Özdemir'den Fuat Oktay'a tepki: Kurtlar Vadisi Libya mı çekiyoruz?

Gündeme ilişkin değerlendirmeler yapan Cüneyt Özdemir, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın Libya'ya asker göndermeyle ilgili 'sonunu düşünen kahraman olmaz' şeklindeki sözlerine tepki gösterdi.

Gazeteci Cüneyt Özdemir Youtube kanalından gündeme ilişkin yaptığı yayında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a sert eleştirilerde bulundu.

Oktay'ın Libya'ya asker gönderme tezkeresi ile ilgili 'sonunu düşünen kahraman olmaz' açıklamasına tepki gösteren Özdemir, Oktay'ı "Bir şeye üzüldüm müsteşardan bahsediyorum, 'sonunu düşünen kahraman olmaz' demiş. Üzüldüm şimdi yakışıyor mu? Asker gönderiyoruz 'sonunu düşünen kahraman olamaz' demiş. Kurtlar Vadisi Libya mı çekiyoruz?" şeklindeki cümlelerle eleştirdi.

"KURTLAR VADİSİ LİBYA MI ÇEKİYORUZ KARDEŞİM"

AKP'nin Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'ın sarf etti 'sonunu düşünen kahraman olamaz' sözünü düzeltmesi gerektiğini ifade eden Özdemir, tepkisini şöyle sürdürdü:

"Beyefendiyi şahsen tanımıyorum. Sayın Fuat Oktay ben sizi şahsen tanımıyorum ve gıyabınızda da çok iyi şeyler duyuyorum ama inanın yarın bir gün Libya'dan Allah korusun gelen ilk kötü haberde bu önünüze konulacaktır. Uzun yıllar AK Parti'nin önüne koyulacak.
'Sonunu düşünen kahraman olamaz' sözünü bilerek mi söylediniz bilmiyorum ama ben olsam bunu bir an önce düzeltirim çok ağır bir şey çünkü."

"20 YILIN EN BÜYÜK GAFI"

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'ın açıklamasını makamına yakıştıramadığını ve 'sonunu düşünen kahraman olamaz' sözünün yıllar içinde AKP'yi zor duruma düşürebileceğini vurgulayan Özdemir, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi:

"Kurtlar Vadisi mi çeviriyoruz ne oluyor yakıştıramadım. Şahsen tanımıyorum ama beyefendiye yakıştıramadım ama o koltuğu da yakıştıramadım.
Öyle büyük bir pot ki muhalefet de bundan haberdar değil. Gerçekten 20 yılın en büyük gafı budur AK Parti adına. 'Sonunu düşünen kahraman olamaz' gafı 10 yıl konuşulur bu AK Parti'yi eleştirirken.
Net bir özürle düzeltilmelidir ve 'özür dilerim bu laf yanlıştı' denmelidir."

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sd
Sd - 9 ay Önce

Sağlığın başarılı ismi haberinizin yorum kısmı kapalı heralde. Sizden ricam bu başarılı dediğiniz arkadaşın başarılarını yazarmısınız. Nedir?

Sd
Sd - 9 ay Önce

Sayın editör eğer yoruma açmaz ve bu arkadaşın neden sağlığın başarılı ismi olduğunu yazmazsan farklı düşünülecek.

Sendikalı
Sendikalı - 9 ay Önce

Sağlıgin basarili ismi MUTLU KAYA ile ilgili yorumları açında iki satır bişey yazcam.

istanbul
istanbul - 9 ay Önce

sağlık-sen diyor daha ne desin..

İspirli
İspirli - 9 ay Önce

Sagliksenli olması başarılı sayılmasının 1.kriteri.
Memleketin geldiği nokta. ..
Yayınlayın da görelim beğeni yada tepkileri. ..

SELİMCAN
SELİMCAN - 9 ay Önce

VALLAHİ TEBRİK EDERİM SAYIN ÖZDEMİR, ON NUMARA Bİ BENZETME OLMUŞ. İSTERMİSİNİZ ŞİMDİ DE, KURTLAR VADİSİ DİZİSİ YENİDEN BAŞLASIN VE LİBYA'YI ÇEKSİN. VER COŞKUYU VER COŞKUYU NASIL OLSA YİYEN ÇOK:)))))) SAYGILARIMLA.

Sd
Sd - 9 ay Önce

Balon güzel bir icat. Kim üflerse şişer. Biri bi balonun şişmesini istiyorsa üfler hava dolar ve şişer. Tabi balon çok çabuk patlar

Aykırırı KARGA
Aykırırı KARGA - 9 ay Önce

Hekim olmayan bir kişinin İl Sağlık Müdürürü olarak atanabilmesinin yasal dayanağı var mıdı?- ki ben atanabilmesinden yanayım- bilen berri gelsin,lütfen.


SIRADAKİ HABER