ÖSYM Başkanı Görevden Alındı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün görevden alındı

ÖSYM Başkanı Görevden Alındı

31 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleşen KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri sınavının ardından çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Bazı sosyal medya kullanıcıları bir yayınevi(Yediiklim Yayınevi)nin deneme sınavlarında sorduğu soruların şıklarına kadar aynı olduğunu ileri sürdü.

Sosyal medyada büyük tepki çeken bu olayın ardından sınava girenler YÖK ve ÖSYM Başkanı'nın istifaya davet etti. Bazı sosyal medya hesapları ise soruların hocaya ait olduğunu ve telif haklarını aldıktan sonra soruları çözdüklerini kaydetti.

Gün boyu tartışılan bu gelişme sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dikkat çeken bir adım attı ve ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün'ü görevden aldı.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2022, 00:39

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şube müdürü
Şube müdürü - 2 hafta Önce

Sağlık bakanlığının şube müdürlüğü sınavında da sendikanın dağıttığı kitaptaki sorularlardan çıktı. Bir tane savcı çıkmaz mı acaba bunu araştıracak.

Şube Müdürü
Şube Müdürü - 2 hafta Önce

Sağlık Bakanlığının yapmış olduğu şube müdürlüğü sınavıda iptal edilmeli. Şube müdür olanların kadroları iptal edilmelidir. Sendikanın basmış olduğu kitaplardaki soruların aynısı çıkmıştır. Savcılar ne kadar daha göz yumacak bu duruma.

sağlıkçı
sağlıkçı - 2 hafta Önce

bunu hiç unutmayacağız.

Memet
Memet - 2 hafta Önce

Böylesi etkili kararlar yürekleri rahatlatır. Misal sağlık...

nevzat şavuk
nevzat şavuk - 2 hafta Önce

AYLARDIR COCUKLARIMIZ GECELİ GUNDUZLU CALİSTİLAR..Eger bu kişi birseyler yaptıysa hemen tutuklansın

SIRADAKİ HABER