Öncelik isteyen hasta yakınları doktora saldırdı

Konya'da, acil serviste hastalarına öncelik tanınmasını isteyen 3 hasta yakını, doktora tekme tokat saldırdı. Saldırganlardan 2'si gözaltına alınırken, 1'i kaçtı.

Öncelik isteyen hasta yakınları doktora saldırdı

Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne getirdikleri hastalarına öncelik tanınmasını isteyen hasta yakını A.Ç., E.Ç. ve A.Ç., görevli doktor Mustafa Öztürk'e saldırdı.

3 hasta yakının tekme ve yumruk darbelerine maruz kalan  Öztürk'ün, sol ayağında kırıklar oluştu. Polisin müdahale ettiği olayda saldırganlardan A.Ç. ve A.Ç. gözaltına alındı. E.Ç. ise kaçtı. 

Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koçyaptığı açıklamada, ''Tek amacı insan hayatına hizmet etmek olan sağlık çalışanlarımıza yönelik şiddeti, her ne sebeple olursa olsun insanlık dışı buluyor ve kınıyorum. Bu tür olaylara hiçbir şekilde tahammül edemeyiz. Adli sürecin başından sonuna kadar takipçisi olacağımızın özellikle bilinmesini istiyorum.'' dedi.

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 6 ay Önce

ANLAŞILAN YİNE HASTA MEMNUNİYETİ DEVREYE GİRMİŞ. SANIRIM ARTIK ACİLLERDE KOMANDOLARIN GÖREV YAPMA ZAMANLARI GELDİ. SAYGILARIMLA.

SIRADAKİ HABER