Öğretmenlik Meslek Kanunu Teklifi komisyonda kabul edildi

Öğretmenlik Meslek Kanunu Teklifi komisyonda kabul edildi

Öğretmenlik Meslek Kanunu Teklifi, Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonunda kabul edildi. Yeni düzenlemeyle öğretmenlik, kariyer temelli meslek grupları arasına girecek. 4 farklı kadro ihdas edilecek, ilave özlük ve mali haklar verilecek.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Öğretmenlik Meslek Kanunu teklifi Meclis Milli Eğitim Komisyonu'nda kabul edildi.

Öğretmenlik, kariyer temelli meslekler arasında olacak. Mali ve özlük haklar yeniden düzenlenecek.

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin mesleki gelişimleri temelinde bir program hazırlayacak. Kariyer sistemine göre öğretmenler 4 grupta sınıflandırılacak. Aday öğretmenlik, öğretmenlik, uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik kadroları ile görev ve sorumluluklar netleştirilecek.

10 yıl kıdemi olan ve sınavdan başarıyla geçen uzman öğretmenlerin, maaşlarında bin lira artış olacak. 10 yıllık uzman öğretmenler, başöğretmen unvanı alabilecek.

Sözleşmeli öğretmenlere ilave haklar getirilecek. Öğretmenlere 3600 ek gösterge düzenlemesi de teklifte yer alıyor.

12 maddelik kanun teklifi haftaya Meclis Genel Kurulu'nda görüşülecek.

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gerçek Malatyalı
Gerçek Malatyalı - 1 hafta Önce

MALATYA 44 VE GARİP nickli aynı kişi asıl sen iftira atma senin kim olduğunu biliyoruz. Hakkında yasal işlem başlatılacaktır. MALATYA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ'nden sana dava açılacaktır. Sende bu yorumu yazdığım için beni ihbar et hadi. Devlet kurumlarını karaladığın ve iftira attığın için gerekli işlemler başlatılacaktır.

MALATYA 44
MALATYA 44 @Gerçek Malatyalı - 1 hafta Önce

Ulan dangalak sen kendini ne sanıyorsun erkekmisin yaz kimsin direk senin yanına geleyim malatyadayım hiç bir şey yazamıyacakmı kimse işi getirip ucube şeylere bağlama terbiyesiz her sağlıçı devletinin bayrağının yanındadır ayakçı seni senin gibilerini ALLAHA havale ediyorum sen kafayı yemişsin

MALATYA 44
MALATYA 44 - 1 hafta Önce

öğretmenlere 3600 tamam siz sağlıkçı düşmanları sağlıkçılar buradan milleti tehdit edin utanmazayakçı gurubu şimdi milleti bazı ithamlarla uyutmayın sizlerin kim olduğu biliniyor masa başı uyanık sendikacılar

Malatyalı Sana Söz Veriyorum
Malatyalı Sana Söz Veriyorum @MALATYA 44 - 1 hafta Önce

Sen ve bazı troller hastane müdürünü ve devletin kurumlarını karalayıp iftira atıyorsun. Doğuda görev yapan bazı örgüt elemanları var (herkezi tenzih ederim) özellikle bazı haberlere hücum edip aynı anda saldırıyorlar ve her olayı siyasete bağlayıp Cumhurbaşkanımıza hakaret ediyorlar. Siz tespit edilip bulunacaksınız. Devletimden maaş alıp devletimi kötülemenin bedelini ödeyeceksiniz.

GARİP
GARİP - 1 hafta Önce

BU SİTEDE 30-40 GURUP ADINA AYAKÇI GURUP VAR SAĞLIÇILARIN HAKKINI SAVUNDUĞU HER ŞEYE MUALİF DİKKAT EDİN HEP BEĞENMİYORLAR SABAHTAN AKŞAMA KADAR MASA BAŞI SİLAHŞÖRLERDİR

SIRADAKİ HABER