Öğretmen Atamaları 1 Eylül'de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz gün müjdesi verilen öğretmen atamalarına ilişkin açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 20 bin öğretmen atama sürecine ilişkin takvimin yayımlandığını bildirdi. Ön başvurulan 18 ile 26 Temmuz tarihinde başladığını duyuran Bakan Özer, atamaların 1 Eylül tarihinde yapılacağını duyurdu.

Öğretmen Atamaları 1 Eylül'de

20 bin sözleşmeli öğretmen atamaları için atama takvimini yayımladıklarını açıklayan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, atama takvimine göre adayların ön başvuru ve sözlü sınav merkezi tercihlerinin 18-26 Temmuz 2022 tarihleri arasında alınacağını söyledi.

29 Temmuz'da adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezlerinin ilan edileceğini bildiren Özer, atama takvimine ilişkin şu bilgileri paylaştı:


"Sözlü sınavlar 1-13 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek, sonuçları ise 16 Ağustos 2022'de açıklanacak. 17-18 Ağustos 2022 tarihleri arasında sözlü sınav sonuçlarına itirazlar alınacak ve bu itirazlar 22 Ağustos'ta sonuçlandırılacak. Atama tercihleri 27-31 Ağustos tarihleri arasında alınacak. Atama sonuçları ise 1 Eylül 2022'de açıklanacak."


Bakan Özer, "Atama müjdesinin Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanmasının ardından bugün itibarıyla takvimimizi ilan ettik. Başvurular, bayram sonrası alınacaktır. Tüm öğretmen adaylarımıza hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.


Bu takvime göre yapılacak atama işleminde 2021 KPSS puanı ile başvuru alınacak. 20 bin öğretmen atama takvimine //meb.ai/sxHBFd adresinden ulaşılabiliyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2022, 10:32

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
haso
haso - 2 ay Önce

1 eylül de atama varsa, 2 eylül de hastane acilleri ve asm ler rapor isteyenlerle dolar.

SIRADAKİ HABER