Numan Kurtulmuş, EYT'lileri yeniden umutlandırdı

Numan Kurtulmuş, EYT'lileri yeniden umutlandırdı

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, yıllardır emekli olabilmek için bekleyen EYT'lilerle ilgili açıklamalarda bulundu. Yüzbinlerce insanı ilgilendiren EYT düzenlemesiyle ilgili Kurtulmuş'un açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Milletin konuştuğu, talep ettiği, beklentilerinin tamamını masaya yatırırız. Bunların tamamıyla ilgili çalışmalarımızı öteden beri sürdürürüz. Milletin gündeminde olup da bizim gündemimizde olmayan hiçbir konu yoktur. Ancak devlet yönetiminde bir şeyi talep etmek başka bir şey, onu gerçekleştirebilmek başka bir şeydir. Taleplerin gerçekleştirilebilmesi için de eldeki imkanlar, fırsatlar, öncelikler çerçevesinde bu değerlendirmeler yapılır. Yaparken de milletin hayrına olacak şekilde sonuçlar alabilmek için gayret sarf edilir. Bundan milletimiz emin olsun bu konu epeydir bakanlığın da gündemindedir. Bu konuyu yeterince biliyoruz ve çalıştık. İnşallah milletin hayrına sonuçlanmasını ümit ederiz.

EYT İÇİN 5 YENİ FORMÜL

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu geçtiğimiz günlerde Meclis'te görüşmeler gerçekleştirdi. EYT çözümü için 5 alternatifin üzerinde duruluyor.  Medyada öne çıkan formüller şu şekilde;

Birinci formül: 3600 günü dolduran kadın 50, erkek 55 yaşında emekli olabilir. Bu formülde 9 Eylül 1999 öncesinde sigortalı olanlar 3600 günü doldurmaları halinde kadınlar için 50 erkeler için 55 yaşında emekli olabilecekleri bir seçenek göze çarpıyor.

İkinci formül: Kadınlarda 7 bin 200, erkeklerde 9 bin günü dolduran emekli olabilir. Burada yine 1999 öncesindeki Emeklilik şartları göz önüne alınacak. Kadınların 7200 prim günün erkelerin ise 9 bini prim gününü doldurarak emekli olabilmeleri öngörülüyor. Bu formülde yaş şartına bakılmayacak. 1999 öncesindeki emeklilik şartları gibi yaşa bakılmadan prim günü doldurularak emekli olunabilecek.

EMEKLİLİKTE YAŞA NASIL TAKILDILAR?

8 Eylül 1999 tarihinden önce kadın 20; erkek 25 yıl sigortalılık ve 5000 gün prim koşulunu yerine getirerek emekli olabiliyordu. 8 Eylül 1999 tarihinde 4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanunu ile emeklilik yaşı kademeli olarak kadınlarda 58, erkeklerde 60’a çıkartıldı. 2008 yılında yapılan ikinci değişiklikle de emeklilik yaşı 2036’dan itibaren yeniden kademeli olarak artırılarak kadın ve erkeklerde 2048 yılında 65’te eşitlenecek.(Milli Gazete)

Ceren YILDIZ


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUM EKLE
YORUMLAR
9 YILDIR MAĞDUR ETTİĞİNİZ 2351 VHKİ NİN SUÇU SINAV KAZANMAKMIYDI BUNU NEDEN KİMSE DİLE GETİRMİYOR
9 YILDIR MAĞDUR ETTİĞİNİZ 2351 VHKİ NİN SUÇU SINAV KAZANMAKMIYDI BUNU NEDEN KİMSE DİLE GETİRMİYOR - 2 ay Önce

SAYIN RECEP AKDAĞ SÖZLEŞMEYLE BELEŞ ÖLÇME DEĞERLENDİRME YAPMADAN MÜDÜR CENNETİNE DÖNDÜRDÜ SAĞLIĞI.SINAV KAZANAN 2351 VHKİYİDE ATAMAYIP KUL HAKKI YEDİ.DİĞER TARAFTADA ADALET BAKANI SAYIN ABDUL HAMİT GÜL MÜBAŞİRLERİ BELEŞ SINIF ATLATTI VE GİTTİ.ADALET BAKANINADA BU YAKIŞIRDI.BİZDE 9 YILLIK KAYBIMIZ VE HAKKIMIZ İÇİN ŞİKAYETİMİZ ALLAHA .HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ.2351 VHKİDEN BİRİ.

SAĞLIKÇI
SAĞLIKÇI - 2 ay Önce

Kadın için 50, Erkek için 55 yaş dersen zaten çoğu yaşı beklemiş olacak, anlamsız bir işlem olur, zaten çoğu sona geldi yapacaksanız birşey yapın yoksa konuşmayın, hiç olmaz sa ironi olmaz

Vatandaş
Vatandaş - 2 ay Önce

Yalan nnnnnn...inanmayinnnnnn....

SIRADAKİ HABER