Nöbet tutmayan ve geçici görev ile başka kurumlarda çalışan personelin iş yükünü kim çekmektedir.

Nöbet tutmayan ve geçici görev ile başka kurumlarda çalışan personelin iş yükünü kim çekmektedir.
Türkiye genelinde Sağlık   Bakanlığına bağlı nöbet tutulan kuruluşlarda 2019 yılında nöbet tutmakla yükümlü yaklaşık 151.000 ebe, hemşire, toplum sağlığı personeli bulunmaktadır. Bu personelin yaklaşık olarak 48.000'i nöbet tutmamaktadır. Bu nran personelin % 31'inin nöbet tutmadığı anlamına gelmektedir.Sadece ebe, hemşire ve stoplum sağlığı personelinin % 2,5'a yakının geçici görev ile başka kurumlarda çalıştıgı ifade edilmektedir. Nöbet tutmayan ve geçici görev ile başka kurumlarda çalışan personelin iş yükünü kim çekmektedir. Bu sayılara nöbet tutmayan ve gecici görev ile çalışan, doktor, ATT, sosyal hizmet uzmanı, psikolog, anestezi teknisyeni v.b guruplar dahil değildir.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2019, 07:29

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
doğru
doğru - 2 yıl Önce

Çok doğru yalnız bu unvanlara müdürlüklerde veya idari görevlerde olduklarından hasta bakmayan yıllardır hasta muayne etmeyen doktorlarıda ekleyin.

olur muuuuuuu
olur muuuuuuu @doğru - 2 yıl Önce

Mümkün mü, ne cüret? Sağlıkçıya yönetim kurumlarını yasaklamaya çalışan zihniyet, sağlık kurumu herkese açık olabiliyorken (taşerondan sürekli işçi olanlara, temizlik hizmetlerinden masa başına geçen arkadaşlara, çok saygıdeğer doktorlarımıza, başka kurumdan gelen memurlara) özetle herkeşlere açık olabiliyorken, bir tek sağlık personeline yasak olmalı. Neden bu masa başı işlere bir kriter gelmiyor? Desinler ki 2 dil bilen kpss den 90 ve üzeri alanlar oturabilsin masa başlarına. Madem kapanın elinde kalıyor. Sağlıkçıyı kaldırıp temizlik personeli vs koymaktansa.

enver kale
enver kale - 2 yıl Önce

Nöbet tutan, ezilen , çalışan kesim bu durumdan gayet memnun. Öyle olmasa malum sendikayı birinci yapmazlardı.

TIBBİ SEKRETER
TIBBİ SEKRETER - 2 yıl Önce

Evet nöbet tutmamak için idari birimlerde çalışan sağlık memuru röntgen teknisyeni, ebe, hemşire nin nöbetlerini bizler tutmaktayız. Bu tutuğumuz nöbetlerin vebalini bu personelleri buralara görevlendirenler ödeyebilecekmi? Bu durum son zamanlarda Niğde de haddinden fazla olmaya başladı.Bu konuda yeni sağlık müdürümüzden çözüm bekliyoruz.Sağda soldaki geçici görevlilerin görevlerine son verip bu personelleride kadrolarında görevlendirmesini bekliyoruz.Bu konunun takibinide sendikamız mutlaka yapmalıdır.

güldürdün sekreter
güldürdün sekreter @TIBBİ SEKRETER - 2 yıl Önce

haber her sağlık meslek gurubunun kendi içinde aynı kadronun farklı idari birimlerde çalıştırılması sonucu mesai arkadaşlarının daha fazla çalışmasını anlatıyor. ben nasıl branşım gereği tıbbi sekreterlik yapamıyorsam sende o şekilde ne radyolojide çekim yapabilirsin ne laboratuvarda tahlil ne de hemşire ebe ve sağlık memurunun işini yapabilirsin. yani ya okuduğunuz şeyi anlayın yada konuşmuş olmak için konuşmayın

aha
aha @TIBBİ SEKRETER - 2 yıl Önce

SEN KENDİNİ İDARİ HİZMET BİRİM PERSONELİ Mİ ZANNEDİYORSUN ARKADASIM.

Nasıl yani?
Nasıl yani? @TIBBİ SEKRETER - 2 yıl Önce

Bu durumlara hep karşı gelmiş birisi olarak merak ettigim şu: bir tıbbi sekreter nasıl ebe yada hemsire yerine nöbet tutabilir?

HAŞEMALI PRENSES
HAŞEMALI PRENSES - 2 yıl Önce

bence nöbet hizmetlerini taşerona vermek lazım.

dr eksikliği
dr eksikliği - 2 yıl Önce

dr eksikliği olmasına ragmen yıllardır idarelerde çalışan doktorlar için..bir yazınızı malesef hiç göremedik

Özeldeki Meslektaşınız
Özeldeki Meslektaşınız - 2 yıl Önce

% 31 'in % 2 geçici görevde diye tutmuyor anlıyorum fakat kendi kurumunda olup tutmayan % 29 nedir?! Yani bu % 2 'nin geri gelmesi çok ta bir şey ifade etmeyecek sanki... :))

Ali kargın
Ali kargın @Özeldeki Meslektaşınız - 2 yıl Önce

Çok doğru. %31in içinde ki %2 lik geçici görevliler gelince mi sağlık tesisi şahlanacak. %29 Luk hastanelerde ki nöbet tutmayanlar göze gelmiyor mu sayın admin.

Selin
Selin - 2 yıl Önce

Hiç boşuna nefesinizi tüketmeyin herkes oyunun Bi parçası geçici görevimi kendi isteğimle kestim adamlar beni çalıştırmamamak için özel çaba harcıyorlar. Mesleki anlamda beni köreltmek çok hoşlarına gidiyor.

Saglik
Saglik - 2 yıl Önce

Siz bu konuyu kimlerin aklıyla irdeliyosunuz merak ediyorum böyle saçmalıklarla uğraşacağınıza nöbet tutan personelin maaş durumunu iyileştirmek adına ek ödeme performans durumunu düzenlenmesi ve daha da fazla ücret kazanması adına haberler yapın geçici görevden önce yıllarca saglik müdürlüklerinde yöneticilik yapan dr ve diğer personele bakın onlar yıllardır bu koltukları istila etmiş durumda aynı kafa ile devam etmekte personel adına en ufak bi yarar sağlamamakta yalakalik sistemiyle bakanlığa yaranmaya çalışmaktalar...asıl haber olacak uyduruk kıytırık geçici görevler değil asıl haber olack ve değişimi sağlayacak tepedekilerin artık ömürlerinin geri kalanını insanlara ayırarak mesleklerini yaparak geçirmeleri asla müdürlük kapısından içeriye sokulmamalarıdır...bu kafa düzeltilmezse biz avrupayı gecemeyiz amatorluk liginde sürünmeye devam ederiz...bu arada lafım yönetici olarak işini yapanlara değil....


SIRADAKİ HABER