Niğde'de Hergün 350 Vatandaş Tedavi İçin İl Dışına mı Gidiyor ?

Niğde'de  Hergün 350 Vatandaş Tedavi İçin İl Dışına mı  Gidiyor ?

Niğde Sürmanşet isimli sosyal medya hesabı Niğde Ömer Halisdemir eğitim ve araştırma hastanesi İle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.Açıklamada  Son günlerde gelen haberler hiçte iç açıcı değil.
İddialara göre hastanede yaprak dökümü gibi Doktor kalmıyor. Aldığımız bilgilere göre 1 Kadın doğum uzmanı istifa etti, 1 Hematoloji Dr istifa etti, 1 Beyin cerrahi Dr istifa etti, 1 Üroloji Dr istifa etti, Yine Başta çok iyi bir ortopedi Dr ve bir kaç tanesi tayin istedi. En çarpıcı yanı ise Covid belasıyla uğraştığımız bu günlerde Hastanede 5 tane Göğüs hastalıkları uzmanı varken sadece 1 tane kaldı. 2 Dr tayin istedi, 2 si neye kızdı bilinmez Emeklilik dilekçelerini verdi. Hal böyle olunca bunun sebebini bulmak ta sanırım bizlere düşmüyor.  Yine Kadrosu Niğde Ömer Halisdemir eğitim ve araştırma Hastanesi'nde gözüküp ancak bir gün bile görev yapmayan Göz Dr kim? Diyeceksiniz görevlendirme yasal 4 yıldır nasıl oluyor ve bizim kadromuzu şişirmiyormu ? O kadar çok sorulacak soru var ki ne sayfa ne yazı yetmez Yetkililer işlerini yapacağına bizleri savcılığa şikayet ederek gün geçiriyorlar. Şükürler olsun bütün haberlerimiz doğru ve hepsinden aklanarak çıktık. Peki siz bu kadar soru işaretinin cevabını nasıl vereceksiniz. Verdiğimiz kapı gibi belgeler nasıl oluyor da sümen altı oluyor? Vs vs vs sözün özü birileri bu gidişe dur demezse günlük 350 civarında vatandaşımız civar illere sağlık hizmeti almak için yollara düşer diyor saygılar sunuyoruz .Yapılan paylaşım altına yüzlerce yorum geldiği görülüyor atandaşın memnuniyetsizligi ve sıkıntıları olduğu görünüyor.   Sitemize  ulaşan haberlere gelen mesajlara göre vatandasdan daha çok Eğitim araştırma hastanesi personelinin de yoğun sıkıntıları olduğu ve mutlu olmadıkları anlaşılıyor.Hekiminden hemsiresine bolca baskı ve mobinge uğradığını söyleyen personel var. Bunun için ilden giden ve gitmek isteyen personel olduğu istifa eden çok sayıda uzman  hekimin olduğu gelen bilgiler arasında.Hekimlerin bashekimle hemşirelerin sağlık bakım müdürü ile görüşemedikleri hak arayan dilekçe veren personellerin görev yerlerinin değiştirildiği gelen iddialar arasında. Sitemize ulaşan mesajlarda da yerel başındaki haberde de tüm iddilarin belgelendirilebilecegi iddiasının olması da durum hakkinda bir bilgi veriyor.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

kaynak :Niğde Sürmanşet

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
CUMALİ
CUMALİ - 3 ay Önce

Bu kadar iş bilmeyen insanı yönetici yaparsanız olacağı budur.

Ahmet Demircan
Ahmet Demircan - 3 ay Önce

Pandemi süreci hastanelerde yürümeyen sistem, ve dönmeyen döneri ayan beyan ortaya sermiştir. Çok iş çok sorumluluk karşılığında az para. süresi gelen emekli olur süresine çok olan da beklemeyip istifa eder. Devlette çalışmanın bir esprisi kalmamıştır.

objektif dr
objektif dr - 3 ay Önce

Siz Urfa,Kilis,Osmaniye, Yozgat,Çorum,Yalova vb illerde durum farklı mı sanıyorsunuz.. Yeterli uzman hekim ve hoca yok bu tür illerde ve hastalar il dışına gidiyor. Siz bölge farkı, mesaiden sonra muayenehane hakkı yada tatmin edici döner sermaye vermezseniz kamudan kaçış tüm hızıyla devam eder. Hangi uzman hekim 13-15 bin TL ye calışır, özelde 30-40 bin varken............................???????

dr
dr - 3 ay Önce

kamu hastanelerinin her yerinde durum aynı. bashekimin sağladığı hizmetler saymakla bitmez. yiğidi öldürün hakkını yemeyin sizin için iş yapan değil diş geçirebildiğiniz kişi makbul. bence bu adamın sizede ihtiyacı yok zaten kapasitif olarak şuan hangi hastaneye gitse hangi müdürlüğe gitse böyle bir tecrübeyi havada kaparlar gittiği yerdede mükemmel hizmetler vereceğine inanıyorum not yandaş biri değilim hatta aramın iyi olmadığı biri ama doğruluktan yanayım.

SIRADAKİ HABER