Mutasyonlu virüs tespit edildi! 30 kişi karantinada

CİDE Devlet Hastanesi'nde çalışan danışma görevlisi ile bir arkadaşının İngiltere varyantlı koronavirüs taşıdığı anlaşılması üzerine Kastamonu'nun Cide ilçesinde temaslı 30 kişi karantinaya alındı.

Mutasyonlu virüs tespit edildi! 30 kişi karantinada
Kastamonu Cide Devlet Hastanesi'nde danışma görevlisi olan Y.T. ile ilçede esnaflık yapan E. Ç. isimli 2 arkadaş, 2 gün önce rahatsızlanınca hastaneye giderek Covid-19 testi yaptırdı. Açıklanan testlerinin sonucunda İngiltere varyantlı koronavirüs taşıdığı anlaşılan 2 arkadaş, evlerinde karantinaya alınarak tedavilerine başlandı.

'Temas kuran herkes test yaptırsın'

Sağlık durumlarının gün geçtikçe kötüye gittiğini ifade eden Y. T. ile E. Ç., son durumlarını sosyal medya hesabından duyurarak temas kurdukları kişilerin önlem almalarını istedi.

Durumuyla alakalı açıklamada bulunan E. Ç., "Arkadaşım Yusuf'la birlikte kendimizi kötü hissedince test yaptırdık. Test sonuçlarımız maalesef İngiltere varyantlı pozitif çıktı. Yakın temas kurduğum herkesi arayarak bilgi verdim. Arkadaşım Yusuf ile birlikte sağlık durumumuz gün geçtikçe daha kötüye gidiyor. Kimse bu salgın 'bana uğramaz' demesin ve lütfen önlemini alsın" dedi.

Testleri pozitif çıkan 2 kişiyle temaslı olan 30 kişinin de önlem amaçlı evlerinde karantina altına alındığı öğrenildi.

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER