Milliyet: 24 Sağlıkçıda Virüs Tespit Edildi

Milliyet: 24 Sağlıkçıda Virüs Tespit Edildi

Milliyet'ten Mert İnan'ın haberine göre: İstanbul'da 24 aile hekimi ile hemşirede corona virüs tespit edildiğini söyleyen Dr. Demir, söz konusu sağlık çalışanlarının genel durumlarının iyi olduğunu belirterek şöyle konuştu:

"Birkaç arkadaşımız yatarak tedavi görürken, diğer meslektaşlarımız evlerinde tedaviye devam ediyor. Arkadaşlarımızın sağlık durumlarında endişe edecek bir durum yok."

"Martın ilk haftasına kadar toplumsal olarak maalesef yanlışlarımız oldu. Şubat sonunda itibaren martın başına kadar yurtdışından gelen vatandaşlar rapor almak için aile hekimliğine müracaat ettiler."

"Bu sırada merkezde muayene için bekleyen yaşlılar ile temas edenler oldu. Aile hekimleri olarak en büyük eksiğimiz tulum ve gözlük" dedi.


Hiçbir vatandaşın acil durum ve ihtiyaçlar dışında evlerinden çıkmaması gerektiğini dile getiren Dr. Demir şöyle devam etti:

"Bugün bile avucunun kaşındığını, gözünün seyirdiğini belirterek muayeneye gelenler var. Sağlık merkezleri en riskli yerler. Vatandaşlarımıza 'Acil durumlar dışında gelmeyin' diyoruz."

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
halen
halen - 2 hafta Önce

halen bazı hastaneler kronik hastalara izin vermiyor..en büyük risk tansiyon hastalarında iken tansiyon hastası sağlıkcıların çalıştırılması doğrumu..

kronik hasta
kronik hasta - 2 hafta Önce

kronik hasta sağlıkcılar neden görmezden geliniyor..

MAĞDUR
MAĞDUR - 2 hafta Önce

Acilen kronik hastalığı olan sağlık çalışanları idari izinli sayılmalıdır.

**
** - 2 hafta Önce

Sağlık personeliyim.Eşim 33 haftalık hamile evimize kimseyi de alamıyoruz 1-2 hafta sonra işlerini yapmakta iyice zorlanacak.Göreve gitme zorunluluğumuz var.Lütfen bizim durumumuzda olanların sesine kulak verin çözüm üretin??

SIRADAKİ HABER