Milli Eğitim Müdürüne neden kızdı? Bakan Özer yanıtladı

Bakan Özer; 'Urfa'da kamera önünde açıklama yoktu, birisi telefondan çekmiş. Cımbızlayarak servis etmişler. Oradaki öğrenciler çamurun, tozun toprağın içinde oynuyorlar. Biz oraya basketbol sahası yapabilir, rekreasyon olarak çok güzel hale getirebiliriz. Ben de orada kendimce bir tepki verdim. Türkiye'de günde 272 kütüphane yapıldı 2 ay boyunca, olağanüstü bir şey.' dedi.

Milli Eğitim Müdürüne neden kızdı? Bakan Özer yanıtladı

Omicron varyantının etkisiyle vakalardaki artışın ardından Bakan Özer, okullardaki son durumu ve alınan tedbirleri CNN TÜRK ekranlarında paylaştı.

Bakan Özer'in konuşmasından satır başları şu şekilde;


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ'NE NEDEN KIZDI?

Hükümetlerimiz son 20 yılda eğitime en büyük bütçeyi verdi. Bu sene de bütçede en büyük payı MEB aldı.

Urfa'da kamera önünde açıklama yoktu, birisi telefondan çekmiş. Cımbızlayarak servis etmişler. Oradaki öğrenciler çamurun, tozun toprağın içinde oynuyorlar. Biz oraya basketbol sahası yapabilir, rekreasyon olarak çok güzel hale getirebiliriz. Ben de orada kendimce bir tepki verdim. Türkiye'de günde 272 kütüphane yapıldı 2 ay boyunca, olağanüstü bir şey.

Okulların talep ettiği tüm ihtiyaçları biz karşılıyoruz. 2022'de yeni bir proje başlatacağız: Temiz Okul, Temiz Enerji. 150 milyona yakın ödenekleri tüm illerimize gönderdik. Hızlı şekilde başlayın, tüm okullarımızın tuvaletlerini gözden geçirin. Kantinler, yemekhaneler, tüm okullarımızda hepsini gözden geçireceğiz.

Okullarla bakanlığın ve genel müdürlüklerin iletişimi arttıkça 1 sene sonra çok farklı bir okul ortamından bahsedeceğiz. İstediğimiz noktaya tam gelmedik ama istediğimiz noktaya doğru gidiyoruz. 3 yıl önce konuşulan problemler bugün konuşulmuyor. İş dünyasının temsilcileri eğitim alan öğrencilerimizin mezun olmasını beklemiyor artık.

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Öztürk
Mustafa Öztürk - 3 hafta Önce

272 kütüphane yapıldı, tüm okullarda "TEMİZ OKUL" projesi başlattık. Okullar en hijyenik yerler oldu. Dünyanın en büyük kütüphanesi bizde... Arge sistemleri kuruyoruz. Okulları teknolojik sistemlerle donatıyoruz. sözleri askıda kalıyor ama biz müdüre niye kızdı onu tartışıyoruz. Kargaşadan besleniyoruz kaos seviyoruz. Tüm hizmetleri unutuluyor neden kızdıyı konuşuyoruz. Bu arada Allah emeklerinizi boşa çıkarmasın. Geleceklerimizin garantisi olan gençlerimize hayırlı okumalar nasip etsin.

Sedanur Yıldız
Sedanur Yıldız - 3 hafta Önce

Amiri değil mi kızar tabii ki işini düzgün yapmayan herkes daha fazlasını hakediyor sonuçta çocuklarımızı emanet ediyoruz.

BirTekSenMi
BirTekSenMi - 3 hafta Önce

Yönetim pozisyonunda olan milli eğitim müdürü ve okul müdürü devletin tüm imkanları sağlanmışken görevlerinin gerekliliğini yapmamış ve oradaki insanları mağdur etmiş. İnsanların, öğrencilerin, velilerin bir sorunu var ve bu sorun ile başbaşa kalmışlar ise bu sorunun giderilmesi yönünde işlemler yapılmıyor ise sayın bakan az bile yapmış. Hz. Ömer olsa acaba nasıl bir karar verirdi bir düşün istersen.

SIRADAKİ HABER