Milletvekili Aydın, Şehir Hastanesi önündeki ölümü TBMM'ye taşıdı

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Bursa Şehir Hastanesi bahçesinde fenalaşan 66 yaşındaki Güllü Gülfidan isimli vatandaşa yarım saat boyunca müdahale edilmediği için hayatını kaybettiği iddialarını TBMM gündemine taşıdı.

Milletvekili Aydın, Şehir Hastanesi önündeki ölümü TBMM'ye taşıdı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya verdiği soru önergesinde Aydın, "Her açıklamanızda sağlıkta çağ atladığınızı iddia ediyorsunuz. Oysa Bursa Şehir Hastanesi önünde bir kadın yarım saat can çekişip hayatını kaybetti Hastaneden ne bir doktor ne de bir hemşire müdahale etti. Hastane yetkilileri "Ambulans çağırın" dedi. Yarım saatin sonunda kadın hayatını kaybetti" dedi.

Aydın, Bakan Koca'ya şu soruları yöneltti:


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

"Hastane önünde yarım saat can çekişen bir yurttaşa neden müdahale edilmedi? Hastane acil servisi kapısında yatan yurttaşa neden zamanında yardıma koşmadı? Hastane yetkilileri can çekişen bir yurttaşa neden duyarsız kaldı? Bu konuda bir soruşturma açacak mısınız?"

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
............
............ - 2 hafta Önce

Şu görüntü ya arap devletlerinde olur,yada 3.ncü dünya ülkelerinde görülür.

Mehmet Reşit EROL
Mehmet Reşit EROL - 2 hafta Önce

Olay araştırılmalı, bu gibi durumlarda yapılması gerekenler ALGORİTMA olarak belirlenip, gerekli müdahalelerin derhal başlanması için düzenlemeler yapılmalıdır.

SIRADAKİ HABER