MHP'den teklif: Sağlık çalışanlarına tazminat verilmeli

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, çok sayıda sağlık personelinin koronavirüs sebebiyle hastalandığını ve ölümler yaşandığını hatırlatarak onları sadece alkışlamanın yetmediğini söyledi.

MHP'den teklif: Sağlık çalışanlarına tazminat verilmeli

Aycan, "Hala bu vakalar, ölümler ne olarak tanımlanacak net değil. Bir meslek hastalığı, iş kazası olarak tanımlanacak mı? Bu çok önemli. Çünkü tazminat alabilecekler mi? Ne statü tanıyacağız. Hastalanan ve ölen sağlık çalışanlarına mesleki tazminat vermemiz lazım. İş Sağlığı ve İş Güvenliği kanunu buna müsait aslında" diye konuştu.

Hekim dışı sağlık personelinin de ek ödemelerden çok az yararlandığını anlatan MHP'li Aycan, ayrıca aile hekimleri ve orada çalışanların da bu haktan yararlanması gerektiğini bildirdi. Sağlık Bakanlığının personel aldığını ancak yükün azaltılması için yine personel alması gerektiğine işaret eden Aycan, kamu üniversitelerine de YÖK aracılığıyla, KPSS puanı dikkate alınarak merkezi yerleştirmeyle alım yapılması gerektiğini söyledi.

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
attci
attci - 8 ay Önce

Sağlık calısanlarını düşünen tek siyasi parti mhp ben bunu sayın bakan osman durmuş beyden sonra birkez daha anlıyorum. Rabb'im yar ve yardımcıları olsun.

Hasan Akdeniz
Hasan Akdeniz - 8 ay Önce

Bir sağlık sen yönetici ek ödemede adeletsiklik diye yazmış. Bağırıp duracağınıza Sefer hocanın kanun teklifi var tutunsanıza ona dedim gönderiyi silmiş sağlık sen gibi kendi yaptığı dışında bişeyi kabul etmeyen sendika ile yapılmaz bu iş

ATT
ATT - 8 ay Önce

Otur yerine cumhur ittifakı ruhuna aykırı insan. SIFIR.

adaletsiz
adaletsiz - 8 ay Önce

ondada ayrımcılık yapar hekimlere verirler yine

SIRADAKİ HABER