Metin Külünk'ten büyük U dönüşü

Metin Külünk'ten büyük U dönüşü

Yayınladığı Marmaray videosuyla İstanbul Büyükşehir Belediyesini eleştirdiği iddia edilen Ak Parti eski milletvekili Metin Külünk yeni bir açıklama yaparak "Ben İBB'yi eleştirmedim. Marmaray'ı kim yönetiyorsa onu eleştirdim" dedi.
Ak Parti eski milletvekili Metin Külünk, Twitter'dan Marmaray'a ait bir video yayınlayarak "Burası İstanbul/Marmaray... Bu nasıl bir ciddiyetsizlik ve de nasıl bir aymazlıktır!" demişti. Külünk videoyu yayınladıktan sonra gelen eleştirileri de okumadığı için ikinci bir açıklama yaparak "Lütfen yerel de ki;kamu ve yerel yöneticiler çok başarılı yönetilen bir süreçte sorumluluklarının daha da farkında olarak ve tehlikenin henüz geçmediğini unutmadan hükümetimizin titizliğine ayak uydurmaları gerekmektedir." demişti.

Bu video sonrasında Külünk'ün, Marmaray'ı kimin yönettiğini bilmediği iddia edilmişti. İBB bir açıklama yaparak "Marmaray işletmesi Ulaştırma Bakanlığı TCDD tarafından yapılmakta olup, [@Marmaraytcdd] ile iletişime geçmenizi rica ederiz" demişti.


Metin Külünk sosyal medyadaki büyük eleştirler sonrasında şu açıklamayı yaptı.

"Hassasiyet sahibi kamuoyumuzun dikkatine.
Bu ülke hepimizin, bu devlet hepimizin ve hepimiz ortak bir tehdit ile karşı karşıyayız. Corona virüsü hiç bir siyasal görüş ayırt etmiyor, o halde sağlık güvenliğimizin tesisi için gösterilecek ciddiyet, hepimizin görevidir.
Bugün bir vatandaşımızın sosyal sorumluluk göstererek çektiği görüntüleri "hangi kurumun sorumluluğuna ait olduğuna bakmaksızın" paylaşmamızdaki gayemizin sorumluluk noktasındaki kişileri uyarma mahiyetinde olduğu açık ve nettir. Kaldı ki "Marmaray" olduğunu ifade etmeme rağmen

Bunu farklı yerlere çekip yorumlayan kardeşlerimiz olmuş, bizim için kimin yaptığı önemli değil; önemli olan milletimizin sağlık güvenliğidir.
Meselemiz,
Sn. CB'mızın liderliğinde yürütülen güçlü mücadelemize yereldeki gerek kamu gerek yerel yöneticilerin daha güçlü uyumudur
Bir daha bu ve benzeri eksikliklerin yaşanmaması,boşlukların oluşmaması için sorumluluk makamındaki görevlilerin hassasiyetle bu tedbirlere uyumu çok değerli ve önemlidir. "

MARMARAY'IN YAPTIĞI AÇIKLAMA İSE ŞU ŞEKİLDE


Dün geceden beri İstanbul'da etkili olan sis nedeniyle deniz ve kara ulaşımında aksamalar oluşmaktadır. Özellikle 16.00 ile 16.45 saatleri arasında sis nedeniyle deniz ulaşımı durduğundan Marmaray'da anlık yolcu yoğunluğu meydana gelmiştir.

Bu nedenle saat 16.00 ile 19.30 saatleri arasında yoğunluğun fazla olduğu Yenikapı ile Söğütlüçeşme arasında 2 ek dizi, Pendik-Yenikapı arasında ise 2 ek dizi sürekli işletilmiştir. Ayrıca vatandaşlarımız sosyal mesafeye uymaları için uyarılmıştır. İyi günler dileriz.

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sizi Tanıyoruz
Sizi Tanıyoruz - 7 ay Önce

Marmarayı o hale getiren istanbuldaki otobüsleri hangarlara dolduran ve vatandaşa hizmet etmeyen belediye başkanının günahıdır.

attçi
attçi @Sizi Tanıyoruz - 7 ay Önce

bence siz yolun sonunu gördünüz. İstanbul belediye başkanı gördü.

Yahyalı
Yahyalı @Sizi Tanıyoruz - 7 ay Önce

Keşke karnın dar olmasa bu kadar

Kendini tanı önce
Kendini tanı önce - 7 ay Önce

Sen de Külünk gibi U dönüşçü, örtbasçı, iftiracısın. Bunlar münafık alametleridir. Hemen hocama kendini badelet yoksa dellenirsin

SIRADAKİ HABER