Memur ve emekli maaşlarına yapılacak zam 3 Ocak'ta belli olacak

Memur ve emeklilerin gözü yeni yıl zammında. Ocak ayında memur ve emekliye yapılacak zam tutarı, açıklanacak enflasyon oranlarıyla netleşecek.

Memur ve emekli maaşlarına yapılacak zam 3 Ocak'ta belli olacak

Memur ve memur emeklisi dört gözle 2022 yılında yapılacak zam oranını bekliyor. Türkiye İstatistik Kurumu, 2021 yılının Aralık ayı enflasyonunu 3 Ocak Pazartesi günü saat 10.00'da açıklayacak.

Böylece milyonlarca memur ve emeklisine yılın ilk yarısında verilecek maaş zammı belli olacak.

Toplu sözleşme gereği memur ve memur emeklilerinin ocak maaşlarına yüzde 5 zam olacak.

SSK ve Bağ-kur emeklilerinin de zam oranları 3 Ocak'ta belli olacak.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi öğretim Üyesi Mehmet Merve Özaydın, asgari ücret artışlarında olduğu gibi emeklileri de memurları da memnun edecek bir rakamın oluşacağını düşündüğünü söyledi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Devlet memurları, sözleşmeliler, geçici personel ve memur emeklileri zamlı maaşlarını ve enflasyon farkını 15 Ocak'ta alacak.

Memurlara yapılacak ek zam görüşmelerinin de enflasyon rakamı belli olduktan sonra başlaması bekleniyor.

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mağdur Edebiyatı
Mağdur Edebiyatı - 1 ay Önce

Emekliye asgari ücretliye verilen zammı küçümseyen, diğer meslek gruplarına hasetlik eden, devlet kurumlarına iftira atan, emekli olmuş ama sağlık sitesinde fink atan, sabah akşam fitne yapan, maaşını az bulanların burda pineklediği tipler tam anlamıyla GERÇEK TROLLER. Tek amaçları itibarsızlaştırmak, verilen hizmete hazımsızlık, fitne çıkarmak ve bazılarıda Türkiye kazanmasın sadece ben kazanıyım maaşım artsın derdindeler.

Bir Gece Ansizin
Bir Gece Ansizin - 4 hafta Önce

Hep aynı sozler hep aynı laflarla zamcilar yine gelmis saglikcilari kiskirtmak ve maaslar kotuymus algisi yapmak icin "ajanstan" talimat almislar coguda saglikci degil hdp/pkk elemanlari cunku turkovac asisina bile nefret duyan bilime inanmayan hizmete nefret kusan troller. Tek dertleri her olayi siyasete cevirmek ve saglik calisanlarini is biraktirmak.

ankara sağlık
ankara sağlık - 4 hafta Önce

Yaparsa Erdoğan yapar tüm hizmetleri ak parti zamanında gördük. Geçmişi yaşayan biri olarak bolluk döneminde yaşıyoruz. O yüzden BİDEN-MACRON vb soysuzlar devirmek istiyor ve tuzaklarını bozuyoruz. Oyunlara gelmeyecek kadar akıllandık. Eski Türkiye yok.

MemnunsuzMemur
MemnunsuzMemur - 1 ay Önce

Memura verilen %5 çok komik bir zam oranıdır ki yıllarca 3 3,5 4 gibi akıl dışı zam oranlarına maruz kaldık. Enflasyon farkının verilmesi zaten 1 sene geriden gelmesi nedeniyle, enflasona bütün bir yıl boyunca ve her yıl yenik düşüyor olmamızdan başka bir şey olmadığı gibi "Enflasyon farkının ödenmesi" zam yapılmadığının bir kanıtıdır. Kesinlikle memurlara artık ek zam, ilave zam, seyyanen zam, refahtan pay gibi adına her ne derseniz deyin ama memur maaşlarında iyileştirme mutlaka yapılmalı. İşin kötü tarafı yönetilen algı yüzünden vatandaş tüm sağlık personelinin 2500 tl zam aldıgını, memurların da asgari ücret kadar zam aldığını zannediyor. Fitne fersat vs yok. Ben devletimi, vatanımı, milletimi hepinizden çok seviyorum. Hepimiz hakkettiğimizi elde edelim, hepimiz kazanalım diye yazıyorum.

tıbbi sekreter
tıbbi sekreter - 1 ay Önce

bir kere adam gibi zam yapın enflasyon nispetinde artış zam değildir. biz zam istiyoruz

SIRADAKİ HABER