Memur-Sen 3600 ek gösterge için hükümetten teklif bekliyor

Kamu İşvereni ile Memur-Sen arasında devam eden ek gösterge görüşmelerinin 3. toplantısı 10 Mayıs'ta yapılacak. Daha önceki toplantılarda ve komisyon çalışmalarında hükümet kanadına tekliflerini ve taleplerini sunan Memur-Sen, ek gösterge çalışmalarıyla ilgili hükümetten teklif bekliyor.

Memur-Sen 3600 ek gösterge için hükümetten teklif bekliyor

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Erzincan İl Divanı'nda yaptığı konuşmada, "Toplu sözleşme masasında aldığımız ek göstergelerin yeniden düzenlenmesi kararımızda 3. toplantıya kadar Memur-Sen tarafı olarak söyleneceklerimizi aktardık. Şimdi teklifi bekliyoruz. Ek göstergesi olmayan kamu görevlilerini de gösterge içerisine almak, kamu görevlilerinin ek gösterge düzenlemesindeki asıl muradı olan emekli maaşı ve ikramiyesine dokunacak adımları atmak için hükümet tarafı bu çalışmayı tarihi bir fırsat olarak kullanmalıdır" ifadelerini kullandı.


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul ise sosyal medyada yaptığı açıklamada, "Memur-Sen olarak hizmet kollarımızla birlikte tüm taleplerimizi kamu işverenine ilettik fakat karşı taraftan henüz bir teklif sunulmadı, kamu işvereninin üçüncü toplantıda masaya teklifle gelmesini bekliyoruz. 2200 ek gösterge ve göstergesi bunun altında olanlar için; en yüksek devlet memuru maaşının yüzde 55'i, emekliliğe esas aylığın bir birleşeni. Bu yüzde 55'lik yansıtma oranının da yüzde 75'e yükseltilmesini istiyoruz" dedi.

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
YORGUN
YORGUN - 3 hafta Önce

EK GÖSTERGESİ OLMAYANLARI SAKIN UNUTMAYIN BU BİR ŞEKİLDE ETKİYE TEPKİ YAPAR SAYGILAR.

uz dr
uz dr - 3 hafta Önce

beklemenize ne gerek var.zaten ne deseler kabul edeceksiniz.

AliMuratBey
AliMuratBey @uz dr - 3 hafta Önce

3600 Ek göstergeyi yaparsa TÜRKSAĞLIKSEN yapar. Çünkü arkasında liderimiz BAŞBUĞUMUZ var. 2023 de verin yetkiyi görün etkiyi.

attci
attci @uz dr - 3 hafta Önce

hocam herkesi kendileri gibi zannediyorlar..Bizde inandık. Sizi çözdük artık..

SIRADAKİ HABER