Meclis'te çoğunluk sağlanamadı! Ek zam, ocak maaşına yetişmeyecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın memur ve memur emeklilerine müjdesini verdiği yüzde 2,5'luk ek zammın 15 Ocak öncesi kanunlaştırılması planlanıyordu. Ancak Bugün TBMM'de görüşülen teklif, yeterli çoğunluk sağlanamadığı gerekçesiyle gelecek haftaya kaldı. Böylece yapılacak ek zam 15 Ocak maaşlarına yansımayacak.

Meclis'te çoğunluk sağlanamadı! Ek zam, ocak maaşına yetişmeyecek

Memur ve emekliye verilecek yüzde 2,5'lukek zam, kademeli doğal gaz satış fiyatı belirlenmesi düzenlemelerini de içeren kanun teklifinin, TBMM Genel Kurulu'nda görüşülmesine başlandı. Ancak 18 maddelik teklifin bugün yasalaşması beklenirken Meclis'te yeterli çoğunluk sağlanamadı.


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

15 OCAK'TA ALINACAK MAAŞLARA YETİŞEMEYECEK

Dünya gazetesinden Canan Sakarya'nın haberine göre; kanun teklifinin memurların maaşlarını alacağı 15 Ocak öncesi kanunlaştırılması planlanıyordu ancak toplantı yeter sayısı bulunamadığı için Meclis Genel Kurulu kapandı. Bu durumda memur ve emeklilerinin, toplu sözleşme zammı ve enflasyon farkı dışında, refah payı olarak almaları gereken 2.5 puanlık artış 15 Ocak'ta alınacak maaşlara yetişmeyecek.

SALI GÜNÜ TOPLANACAKLAR

Önergenin oylaması öncesinde CHP yoklama istedi, toplantı yeter sayısı bulunamadığı için TBMM Genel Kurulu 18 Ocak Salı günü toplanmak üzere kapandı.(Dünya)

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2022, 15:44

Ceren YILDIZ


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUM EKLE
YORUMLAR
sağlıkçı
sağlıkçı - 1 hafta Önce

herkese başhekim maaşı verilse benim hakkım bu değil alamam diyen çıkar mı acaba... hak arayışında kantarın topuzunu kaçıranlar ayıptır.

Yazıklar olsun
Yazıklar olsun - 2 hafta Önce

Sizleri Allah’a havale ediyoruz, Reisin tüm çabalarını heba ediyorsunuz yazıktır günahtır akp gibi görünen vekiller

röntgenci
röntgenci @Yazıklar olsun - 2 hafta Önce

HALA REİS DİYOR İLGİNÇ.. SÖZÜN BİTTİĞİ YER İŞTE BURASI

ironikoğlu
ironikoğlu - 2 hafta Önce

çok çalıştılar tatili hakettiler.
tatil çok yakışıyor onlara

T akbulut
T akbulut - 2 hafta Önce

Saglikci adlı yorumcu ya tedinim zırt hatta tedinim dürt diyerek başlıyorum sadece elektrik zammına katılıyorum yüzde 100 değil yüzde 50 artan kısmı için hatta yüzde 125 tabiki bunun hiçbir gerekçeli açıkmaması asla yoktur devletimiz bu zammi acilen geri almalı yüzde 5 yada ina düşmeli genel müdürler 50 60 bin tl maaş alacak diye bizler bedel ödeyeneyiz cennet vatanda cehennemi yaşamak olmaz nasılki motorlu mtv vergisi yüzde 25 e düştü hemde elektrik acilen düşmeli devlet bur müddet dağa desteklemeli batar çoğu yer batar ismet adaları verdi verdi onun harici yıllardır ak partiye oy verdim asla pişman değilim sadece elektrik işi bozdu 3 yıkık zammi peşin yapıldı maaşlara gelen zam elektriğe geri gitti acilen herkesin muzdarip olduğu konu zam geri alınmalı ak partinin ilk 5 yılı beden muhteşemdi elektriğe sifir zam vardı ondan şimdi o kadar hes neden yapıldı bari enerjide fon çıksın vatandaş fona ortak olsun ismet adakari verdi verdi yanitoparlayayim marmaray 3 havalimani avrasya tüneli 4 adet köprü devasal otoyollar geçtim askeri alanda yuzbinlerce istihdam binlerce fabrika neremi vanda osb lerde her yerde yapıldı ama tüm bunları evren çeviren elektrik edişim yaşasaydı elektriğe asla zam yaptırmadı sindi ak kuyu bitene kadarmi bu zam feri alınacakmı dogalgaz kendi gazınız çıkarana kadar geri alınacakmış bu zam cumhur ortağın a olmadı ama yinede benim oyum ak parti inadına

aklı selim
aklı selim - 2 hafta Önce

hekime de verilecek miydi. verilecektiyse karşı durulması gerekmezmiydi. yetişmemesi hekime de verilecek olması nedeniyle iyi olmadı mı. hekime de verilecekse hiç verilmesine razı mıydık. ne mutlu hekime zam olmamasına.pırt

Sağlık personeli
Sağlık personeli - 2 hafta Önce

Vekillerin kendi maaşları olsaydı bakın nasıl hepsi mecliste hazır bulunuyordu.. Yazık şu milletin haline, yazık..

Sevgül diri
Sevgül diri - 2 hafta Önce

Daha öncelikli olarak hemşirelere doktorluğun yolunu açan kanun görüşülmeli, müjdeli haber yakın biliyoruz artık bekletmeyin bizleri sayın cumhurbaşkanım

Att
Att - 2 hafta Önce

Vekiller keşke devamsızlıktan sınıfta kalsa


SIRADAKİ HABER