Meclis Başkanı Şentop’tan 1 Ağustos’ta toplantı çağrısı

Meclis Başkanı Şentop’tan 1 Ağustos’ta toplantı çağrısı

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin engellenmesi için TBMM Başkanı Mustafa Şentop, meclisi 1 Ağustos günü saat 15.00’de toplantıya çağırdı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarının nedenleri ve alınması gereken önlemler konusunda bir genel görüşme açılması amacıyla yapılan olağanüstü toplantı çağrısı üzerine, TBMM Genel Kurulu’nu, Anayasa’nın 93 ve Meclis İçtüzüğü’nün 7’nci maddeleri gereğince, 1 Ağustos Pazartesi günü saat 15.00’de toplantıya çağırdı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, partisinin TBMM Genel Kurulu’nu olağanüstü toplantıya çağırdığını açıklamıştı.

TBMM’de konuşan Özel, “120 vekilin imzasıyla Meclis’i 1 Ağustos günü sağlık çalışanlarının  sorunlarını görüşmek üzere olağanüstü toplantıya çağırıyoruz. Dilekçemizi Meclis Genel Sekreterliği’ne sunduk” ifadelerini kullanmıştı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarının nedenleri ve alınması gereken önlemler konusunda bir genel görüşme açılması amacıyla yapılan olağanüstü toplantı çağrısı üzerine, TBMM Genel Kurulu’nu, Anayasa’nın 93 ve Meclis İçtüzüğü’nün 7’nci maddeleri gereğince, 1 Ağustos Pazartesi günü saat 15’te toplantıya çağırdı.

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
ikisini konuşun
ikisini konuşun - 2 hafta Önce

hem şiddet hemde mali hakları

hayrettin
hayrettin - 2 hafta Önce

Ulaşımda sağlıkçılara indirim konusu hiç konuşulmuyor. Neden acaba.

SIRADAKİ HABER