'Maske' uyarısında bulunan doktora 'Çocuğuma bakacaksın' diyerek saldırdı

'Maske' uyarısında bulunan doktora 'Çocuğuma bakacaksın' diyerek saldırdı

Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acil servisinde görevli Dr. Fatıma Bostan (29), muayene ettiği çocuğun yanındaki babası Vedat O.'yu (46) maske takması yönünde uyarınca, saldırıya uğradı. Öfkeli baba, "Çocuğuma bakacaksın" diyerek Bostan'a saldırmaya çalışırken, doktoru mesai arkadaşları kurtardı.

Haberin DevamıOlay, saat 23.00 sıralarında merkez Yıldırım ilçesi Yüksek İhtisas eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde meydana geldi. Çocuk acil servisinde görevli Doktor Fatıma Bostan, iddiaya göre, çocuğunu muayeneye getiren Vedat O.'yu maske takması yönünde uyardı. Ancak Vedat O., maske takmayı reddederek, çocuğunun tedavisinin yapılmasını istedi. Doktor Bostan’ın bir kez daha uyarması üzerine sesini yükselten ve öfkelenen Vedat O.'yu hastane güvenliği sakinleştirmeye çalışırken, durum polis ekiplerine bildirildi. Doktora saldırmaya çalışan öfkeli baba, "Benim çocuğuma bakacaksın" diyerek Bostan'ı tehdit etti. Diğer doktorlar ve hastane güvenliği tarafından odadan çıkarılan Vedat O., güçlükle sakinleştirildi.

Dr. Fatıma Bostan saldırgandan şikayetçi olurken, Vedat O., polis ekiplerince gözaltına alındı.(Hürriyet)

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kral
Kral - 4 gün Önce

Doktorun birazda hoşgörülü davranması daha iyi olur. Adam çocuğunu düşünüyor maskeyi düşünmüyor.

Hüseyin ÜLKER
Hüseyin ÜLKER - 4 gün Önce

Çok bunalmaya başladık bu gibi aldırı haberlerindenyani Lütfen Kurallara riayet edelim hiç bir Hekim Hastasına kötü davranmak istemez ve yapmaz ama Hocalarımıza hak verin 12 saat koşuşturarak can kurtarmaya çalışırlar Keza 112 Acil Ambulans Şoförleri bizler maalesef hep kendi isteğimizi yapmaları için direnmekteyiz halbuki karşılıklı anlayış ve hoşgörüyle moralmen de yarı tedavi olmuş sayılırız tüm Hekim arkadaşlara sabırlar diler Hastalarada acil şifalarla Sağlık.

SIRADAKİ HABER