MAK Araştırma: AK Parti-MHP yüzde 50+1'e ulaşamıyor

MAK Araştırma: AK Parti-MHP yüzde 50+1'e ulaşamıyor

MAK Araştırma Başkanı Mehmet Ali Kulat, katıldığı Youtube programında Lale Özan Arslan'ın gündeme ilişkin soruları cevapladı. Kulat, aralık ayındaki araştırma sonuçları için "AK Parti'de dramatik bir düşüş var, ifadesini kullanmıştım. Başkaları tarafından yapılan kamuoyu araştırmalar da AK Parti'nin araştırmaları da o rakamlara yakın çıkıyor" diye konuştu.

"AK PARTİ - MHP ARTIK 50+1 ETMİYOR"

Cumhur İttifakı'nın bugün itibarıyla yüzde 50+1'i bulmasını kendi eliyle zorlaştırdığını söyleyen Kulat, "Kurulan yeni partiler, AK Parti tabanından oy alacak. AK Parti bu iki partiyi de karşısına almış durumda. Eğer şartlar böyle devam ederse Cumhurbaşkanlığı Seçimi, Millet İttifakı'nın tarafına geçmiş görünüyor. MHP ile AK Parti'nin toplamı 50+1 etmiyor artık" ifadesini kullandı. Öte yandan Kulat, "Seçmen daha çok Ahmet Davutoğlu'nun partisini ve Ali Babacan'ın kuracağı partiyi bekliyor" yorumunda bulundu.

"Hükümetin olumlu icraatları bile toplumun bir kısmında inandırıcı bulunmuyor" diyen Kulat, şunları kaydetti:

"Geçmişte vaatler AK Parti'ye seçim kazandırıyordu. Ancak AK Part artık aynı inandırıcılığı bulamıyor. Hükümetin siyasi olarak bir inandırıcılık sorunu var. Eğer Türkiye siyasetinde bir kere daha belirleyici aktör olmak istiyorsa bu sorunu çözmeli.

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 9 ay Önce

BEN ONU BUNU BİLMEM,ŞAMPİYON KIZILCABÖLÜKSPOR. SAYGILARIMLA.

sağlıkçı
sağlıkçı - 9 ay Önce

hükümet hiç bir devlet kurumunda kötü giden durumlara müdahale edemiyor sadece seyrediyor (örneğin Sağlık Bakanlığı) ekonomı hekaze enflasyon yanlış açıklanıyor vatandaşın enflasyonuyla devletin açıkladığı enflasyonu tutmuyor arada uçurum var 3600 ekgösterge sağlıkda sadece hemşirelere verileceği açıklanıyor memurlar artık emekli olamıyorlar olanlarda aldıkları maaşlarla geçinemiyorlar ev fiyatları araba fiyatları memura hayel oldu

sağlıkçı
sağlıkçı - 9 ay Önce

AKP de bu durumu biliyordur neden hiç bir şey yapmıyor örneğin sağlıkta hiç bir şey yapmıyor yapmakda istemiyorlar

Lİ - YA - KAT - Lİ YÖNETİM İSTİYORUZ!
Lİ - YA - KAT - Lİ YÖNETİM İSTİYORUZ! @sağlıkçı - 9 ay Önce

Sağlık Bakanlığı derhal liyakat sistemine geçilmeli.
Uzman kadroları çok gereksiz. Dün aynı birimde memur olan hangi üniversitede hangi özel eğitimden başarı ile mezun oldu da uzman oldu?
Sözleşmeli Yöneticiler yerine onların 1/4 maaşına aynı işi daha iyi yapan kadrolu görevlendirmeler yapılabilir. Böylece biz sağlıkçılar da yeniden PER - FOR - MANS alabiliriz. Sözleşmeli Yöneticiler, döner sermayemizi HOR - TUM - LA - YIN - CA biz sağlıkçılara PA - RA kalmıyor.
Bir an önce görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı yapın ve mülakatı kaldırın. Hem böylece gerçekten kendini yetiştirmiş insanların önünü açın hem de sağlıktaki bu HA - RA - Mİ - LE - Rİ defedin.

Aksi takdirde ilk ERKEN SEÇİMDE her şeyi kaybedeceksiniz.

Bilmem anlatabildim mi?

HALKÇI
HALKÇI - 9 ay Önce

MÜLAKATLAR KALDIRILSIN .FAYDASI OLUR REİSE

olacağı bu
olacağı bu - 9 ay Önce

yıpranma payı, 3600, doktorla diğer sağlık çalışanları arasıda ki fark, döner sermaye adaletsizliği derken sağlık çalışanlarından oy kaybettiriyor yazık

SIRADAKİ HABER