Mahkeme kadıya mülk değil

Mahkeme kadıya mülk değil

Sağlıkta il sağlık müdürlerinin sözleşmelerinin netleşir gibi olmasının ardından kim gelecek kim gidecek kulisleri pazarda markette dahi hız kesmiyor. Pazarda dahi sağlıkta sözü geçen birinin kulis yaptığına şahit olabiliyorsunuz.

Bu sürecin en mutluları ise bir yerde makam mevki beklentisi olmayan sağlık çalışanları.

Yeniden atanma umudu ve çabası olan sözleşmeli yöneticiler çalışanları güler yüzle karşılamakta, sorunları dinlemekte, çözüm bulmaya çalışmakta. Sorun ve çözümler ile hiç olmadığı kadar ilgiller.

Personeli görünce selam veriyor hal ve hatır soruyor.

Sözleşme yenileme umudu olmayanlar ise, zaten kendi telaşlarında personel ile uğraşmaya enerji bulamıyor.

Kulislerde yer alan bilgiler arasında her bilgi var. Başarısız bulunan sözleşmeli yöneticinin referansı sayesinde kalmayı garantilemesinden  tutunda, kimle kim nerde görüşüyor.

 Sözleşmeli yönetici atamalrında söz sahibi olan sayın yetkililer amacınız şunun memnuniyeti, bunun memnuniyeti olmasın Unutmayın  atatıgınız her sözleşmeli yöneticinin yaptığından vebal altındasınız. Yaptıgı ve yapmadıgı her işten. Amacınız başarı  ve adalet olsun. Kişilerin memnuniyeti olmasın.

Unutmayın o koltuk eninde sonunda sizden gidecek ama ahirette hesap hükmünün iptal edilmesi, ertelenmesi, uzatılması, referansın daha baskın gelmesi ihtimali yok.

Ne demişler mahkme kadıya mülk değildir (Hiçbir kimse, bulunduğu kamu hizmetinde ömrünün sonuna kadar kalmaz. Bir süre sonra bu işe başkası getirilir, kendisi ayrılır.)

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2020, 06:52

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ebe
Ebe - 6 gün Önce

Personelle uğraşmak için gayet enerjileri yerinde,bak bana birşey olmaz diyip at koşturuyorlar.kocaeli Körfez devlet hastanesin de o kadar şikayete rağmen evde sağlık birimi çalışanları nöbet yerinde durmuyor evde yatıyor lar,fakat nöbet ücreti almaya devam ediyor üstelik mesai ücretlerinide artırmışlar,yönetim susuyor il sağlık müdürü izliyor,neden!

Nuri
Nuri - 6 gün Önce

Sözleşmeli yöneticilerle ilgili şimdiye kadar paylaşımlarınız içinde en güzel, objektif ve hakkaniyetli bir yazı. Katılmamak mümkün değil.

ALİ
ALİ - 6 gün Önce

Bence artık kadıya mülk.

AĞRI
AĞRI - 6 gün Önce

AĞRIYI UNUTMAYIN EN BÜYÜK ÖRNEK BURASI PERSONELİNE ZULÜM YAPANLAN ŞİMDİ DÜŞMÜŞLER MÜDÜRLÜK HAYALLERİNE GERÇEKTEN GÜZEL BİR YAZI MAHKEME KADIYA MÜLK DEĞİLDİR EĞER BÖYLE DEVAM EDERSE İLLERİN TEMSİLCİLERİ PARTİLERİNE BAYAĞI BİR OY KAYBETTİRECEKLER YAZIKLAR OLSUN

Doğulu
Doğulu @AĞRI - 6 gün Önce

Sendikayı nasıl siyasete bağlayıpta oy kaybettirdin. 3-5 tane müdürden şikayetçi var diye hemen belediye ve iktidarı devirdin. Diğer yapılan hizmetler ne olacak ?

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 5 gün Önce

Yukarıya yaptıkları göstermelik ilgi , yalandan personel ,devlet sevgisi ile göz boyayıp asıl yüzlerini kurumundaki perdonelin bildiği bu yöneticileri neden personel seçmiyor. Demokrasi ülkesi değilmiydik. Oyumuzu kullanallım . Her kurum kendi adayına oy kullansın. Bakanlıktan da gelsin biraz puan vs. Bakın bakalım o zaman kapıları kapatabiliyorlar mı. (Yalandan açık olan kapılar)

SIRADAKİ HABER