"liyakatı esas alınacağı günlerde o makamlarda olamayacağınızı biz de biliyoruz."

SES Mardin Şubesi, Nusaybin Devlet Hastanesi’nde sağlık personellerinin tehdit, baskı ve mobbing uygulamalarına maruz kaldığını açıkladı.

"liyakatı esas alınacağı günlerde o makamlarda olamayacağınızı biz de biliyoruz."

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Mardin Şubesi, Nusaybin Devlet Hastanesi’nde sağlık personellerinin tehdit, baskı ve mobbing uygulamalarına maruz kaldığını duyurdu. SES’ten yapılan açıklamada, sağlık personellerinin ağır iş koşullarının yanı sıra yöneticilerin haksız ve hukuksuz uygulamalarına, baskı ve mobbinge maruz kaldıkları belirtildi. Hastanedeki yöneticilerin sağlık emekçilerini, “Seni en kötü birime veririm, birim değişikliği talep ederseniz de ya vereceğimiz birimde çalışırsınız ya da istifa ederseniz” şeklinde tehdit ettiği kaydedilen açıklamada, “Çalışma birimlerinin ve nöbet listelerinin değiştirilerek keyfi ve haksız uygulamalarda bulundukları bilgisine sahibiz” denildi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

YÖNETEMEME HALİ

Hastanede liyakatsiz yöneticiler olduğu ifade edilen açıklamada, şunlara yer verildi: “Sadece siyasi kişilerin veya yandaş sendikanın referansı ile yöneticilik makamını işgal edenlere buradan bir kez daha sesleniyoruz. Yönetici olmak için herhangi bir liyakata sahip olmadığınızın ve derin bir yönetememe hali yaşadığınızın farkındayız. Çoğunuzun liyakatı esas alınacağı günlerde o makamlarda olamayacağınızı biz de biliyoruz. Ancak şunu da unutmayın ki, biz sağlık emekçileri olarak, bu beceriksizliğinizi örtbas etmek için sağlık emekçileri üzerinde kurmaya çalıştığınız baskıya asla boyun eğmeyeceğiz. Nusaybin Devlet Hastanesi özelinde, bütün sağlık kurumları yöneticilerine sesleniyoruz. Kullandığınız bu tehditkâr dilden ve baskıcı uygulamalardan hemen vazgeçin. Yönetemiyorsanız, görevi bırakma erdemini göstermenizi bekliyoruz. Yetkililerin, bu zorlu pandemi sürecinde her şeyini ortaya koyan sağlık emekçileri üzerinde baskı yapan yöneticiler hakkında gerekli işlemleri yapmasını bekliyor ve SES olarak bu konunun takipçisi olacağımızı buradan belirtiyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2021, 01:05

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
serdar
serdar - 2 ay Önce

Onlarda biliyor o yüzden bu sistemi kaldırmazlar.Bu sistem 1000 adamı memnun ederken yüzbinlerce çalışanın nefretini kazanmıştır.atamış olduğunuz idarecilerin yaptığı zülümlere en başta onları atayanlarda ortaktır.

SIRADAKİ HABER