LGS sınav sonuçları 30 Haziran'da açıklanacak

Sınav sonuçlarının açıklanacağı 30 Haziran günü merkezi sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarının kontenjanları da açıklanacak

LGS sınav sonuçları 30 Haziran'da açıklanacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, LGS sınavıyla ilgili ilk değerlendirmeleri bitirdiklerini ve sonuçların 30 Haziran'da açıklanacağını söyledi. Sınav sonuçları, 30 Haziran'da "www.meb.gov.tr" internet adresinden ilan edilecek. Öğrencilere sınav sonuç belgeleri posta yoluyla gönderilmeyecek.

Sınav sonuçlarının açıklanacağı 30 Haziran'da merkezi sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarının kontenjanları da belli olacak.

Özer, öğretmen atamalarına da değinerek, "Öğretmen ataması için Maliye Bakanlığı ile çalışmamızı tamamladık. Eylül'ün ilk haftası atama yapılacak şekilde süreci paylaşacağız" ifadelerini kullandı.

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
LGS Sınavı kaldıralım
LGS Sınavı kaldıralım - 2 ay Önce

Çocuklarımız kovit döneminden çıktı, şimdi posttravmatik stres bozukluğu dönemi yaşıyorlar. Sınav stresi, Ergenlik sorunları, internetin zararlı etkisi ile 10 sene sonra bu çocuklar erişkin olacaklar nasıl bir toplum olacak sizce. Bu çocukları stresten uzaklaştırmak yaralarını sarmak lazım bu dönemde, sınav vs artık hiçbir dünya ülkesinde bu yaş gurubunda yapılmıyor.Bu ülkenin çocuk ergen psikiyatrisi bir sürü değerli hocaları var bari onlardan bir komisyon kurup çocukların bu durumunu değerlendirin. Yazık toplumumuza.. Bu küçücük yaşta psikiyatrise giden 8. sınıf bir sürü çocuk var, ilaç kullanan..

SIRADAKİ HABER