Kütahya Evliya Çelebi Eğitim Araştırma Hastanesinde Sular Durulmuyor.

Kütahya Evliya Çelebi Eğitim Araştırma Hastanesinde Sular Durulmuyor.

Kütahya Evliya Çelebi Eğt Arş Hastanesinde sular durulmuyor. Kendi müdürlüğüne bağlı çalışan sağlık hizmetleri sınıfı personellerle muhatap olmadığı iddialarıyla konuşulan sağlık bakım hizmetleri müdüründen bir skandal daha...


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Türkiye'nin her köşesinde 1 yılı aşkın süredir Covid 19 pansemisiyle mücadele eden sağlık çalışanları yok denecek kadar az yada hiç döner sermaye alamazken Kütahya Evliya Çelebi Eğt Arş Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü görevini kötüye kullanarak idari katta yanında çalıştırdığı Süpervisör olarak tanımlanan personelleri yoğun bakım, acil servis, ameliyathane vs gibi birimlerde çalışıyormuş gibi göstererek aylarca riskli birim katsayısından döner sermaye almalarını sağladığı hastane çalışanları tarafından sıkça konuşulduğu gelen haberler arasında.
Böyle bir dönemde yapılan haksızlık karşısında sağlık bakım hizmetleri müdürü tarafından yer değişikliği, fırça, azar vs. gibi mobinglere uğramaktan korktukları için  hakkını arayamayan sağlık çalışanları, iş barışının bozulduğunu, moral ve motivasyonlarının yok derecesine geldiğini konuştukları da gelen bilgiler arasında.
Yaşanan pandeminin asıl kahramanı olan sağlık çalışanlarına yapılan bu ve buna benzer muamelelere üst amirler yada sağlık bakanlığı yetkilileri neden göz yumuyor? Bu müdür bu gücü kim yada kimlerden alıyor? 
Sağlık Bakanlığı yetkililerine sesleniyoruz: sağlık çalışanlarının mali ve özlük haklarında iyileştirme yapmıyorsunuz bari yapılan bu mobing tarzı haksızlıklara dur deyin...

kaynak:https://www.saglikpersonelihaber.org

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Davut abi
Davut abi - 2 gün Önce

Bu hastanenin kaderi sanırım bundan önce Sibel diye biri vardı Mahşerde o nasıl hesap vervek

SIRADAKİ HABER