KPSS'de sızıntı iddiası! Müfettişler bugün ÖSYM'ye gidecek

Devlet Denetleme Kurumu Başkanı Arıncı, müfettişlerin bugün ÖSYM'e gideceğini açıkladı. KPSS'de sorularının sızdırıldığı iddiası üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan söz konusu iddiaların araştırılması için Devlet Denetleme Kurulu'nu görevlendirmişti

KPSS'de sızıntı iddiası! Müfettişler bugün ÖSYM'ye gidecek

31 Temmuz'da yapılan KPSS'de çıkan soruların, sınavdan önce bir yayınevinin deneme kitaplarında yayımlandığı öne sürüldü.

İddia ÖSYM tarafından yalanlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise olayın araştırılması için Devlet Denetleme Kurulu'na talimat verdi.

İnceleme sonucunda elde edilen verilerin titizlikle değerlendirilerek gerekli adımların ivedilikle atılacağını söyledi. Erdoğan, "Tek bir evladımızın dahi mağdur olmasına asla müsaade etmeyiz" dedi.

''PROBLEMLİ BİR DURUM VAR GÖZÜKÜYOR''

Devlet Denetleme Kurumu Başkanı Yunus Arıncı ise müfettişlerin bugün ÖSYM'e gideceğini duyurdu. Arıncı, ''Rapor Cumhurbaşkanı Erdoğan'a arz edilecek. Problemli bir durum var gözüküyor'' dedi.

İddiaların araştırılması sürecinde ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün ise görevden alınmıştı.(NTV)

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2022, 13:50

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
liyakat
liyakat - 4 gün Önce

ağır ceza getirin memuriyetleri son bulsun bak bir daha kimse yapar mı al birini diğerini getir olmadı bir daha olmaz deme yine olur cezalar caydırıcı değil bir de liyakat yok benim öğretmenim babamdı ve soru hazırlardı ne ben isterdim ne de o verirdi siz eğitim sistemini çökerttiniz kabahat sizde başka yerde aramayın her tarafa liyakatsız insanları doldurdunuz sonuçlarını hasat ediyorsunuz rüzgar eken fırtına biçer daha çoık dizinizi döversiniz bu kafayla giderseniz

SIRADAKİ HABER