Köy ve Kasabada Çalışan Doktora İlave Ücret Talimatı

Köy ve Kasabada Çalışan Doktora İlave Ücret Talimatı

personel sağlık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hastanelerde randevu alma konusu başta olmak üzere sağlık alanında yaşanan sorunlarla ilgili kurmaylarına talimat verdi. Pandemi döneminde randevular konusunda sıkıntı yaşandığını ancak bu sorunun yavaş yavaş çözüleceğini belirten Erdoğan "Konuyla ilgili adımlar atmaya başladık" dedi.
AK Parti kurmayları, hastanelerde yaşanan randevu sıkıntısı başta olmak üzere, bazı ilçelerde doktor bulunmaması gibi sorunları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a iletti. Edinilen bilgilere göre, parti kurmayları, vatandaşın hastanelerden randevu alma konusunda sıkıntı yaşadığını, bu konuyla ilgili çok fazla şikayetin geldiğini dile getirdi.

"VATANDAŞLAR SAĞLIK HİZMETİ ALMA KONUSUNDA GECİKİYOR"
Kurmaylar "Bazı hastanelerde de randevu geç veriliyor. Randevu, 10-15 gün sonrasına erteleniyor. Vatandaşlar sağlık hizmeti alma konusunda gecikiyor" dedi. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Pandemi döneminde randevular konusunda sıkıntı yaşandı. Bu sorun yavaş yavaş çözülecek. Konuyla ilgili adımlar atmaya başladık" diye konuştu.

KÖY VE İLÇELERDEKİ DOKTORLARA EK ÜCRET
Yapılan toplantılarda kurmayların Cumhurbaşkanı'na, bazı köylerde ve ilçelerde doktorların görev yapmak istemediğini, bundan dolayı vatandaşın sıkıntı çektiğini, doktorlara zorunlu bir görevin getirilebileceğini söylediği ancak Erdoğan'ın konuya sıcak bakmadığı, bunun yerine doktorların teşvik edilmesi gerektiğini ifade ettiği öğrenildi. Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sağlık Bakanlığı'na, bu gibi yerlerde görev yapan doktorlara fazladan ücret verilmesi konusunda bir çalışma yapılması talimatını verdiği ifade edildi.

AİLE DİŞ HEKİMLİĞİ GELİYOR
Bunların yanı sıra, kurmayların Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmelerinde gündeme gelen bir diğer konu da "aile diş hekimliğinin" getirilmesi oldu. AK Parti kurmayları "Sağlıkta dönüşüm çok güzel oldu. Şehir hastaneleri, vatandaş nezdinde çok beğenildi. Bunlarla beraber aile diş hekimliği sistemi de devreye girmeli" ifadelerini kullandı. Sağlık Bakanlığı'nın iki pilot ilde bu uygulamayı hayata geçirdiği, diğer illerde de faaliyete geçirilmesi için çalışmalar yürüttüğü belirtildi.

KÖY OKULLARINA ANA SINIFI GELİYOR
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yapılan toplantılarda, bir kurmayın, köylerde okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması önerisinde bulunduğu öğrenildi. Türkiye gazetesinin haberine göre Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer konuyla ilgili, "Buralarda ana sınıfı açılabilmesi için gerekli olan öğrenci sayısını 10'dan 5'e düşürmüştük. Köy ve benzeri yerlerde eğitime erişimde fırsat eşitliğini sağlamak için gerekli çalışmalar yürütülüyor" dedi.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zerre umudum kalmadı
Zerre umudum kalmadı - 3 hafta Önce

Biseyleri düzelteceğinize zerre inancım kalmadı hekim ve hekim dışı için, emin olun herşey daha kötü olacak

hemşir
hemşir @Zerre umudum kalmadı - 3 hafta Önce

ya oradaki çalışan hemşireler bir şey yok u

çifte ayrımcılık yapmayın be kardeşim

uzman hekim
uzman hekim - 3 hafta Önce

KASABAYA GİTMEK BİLE PARA İŞİ. YAKITA GÜÇ YETMİYOR.

Vatandaş
Vatandaş @uzman hekim - 3 hafta Önce

Köy ve kasabalilari şehre getiren öğrenci servisleri ile köy okullarını kapatan sizler bu gün tam tersi işler için adım atmaya başladınız hakkımızda hayırlısı yapılan herşey hata ama zamanla anlamaya başladınız

dt.dt/dt
dt.dt/dt @uzman hekim - 3 hafta Önce

toplu taşıma kulllanıyorum
şu an için ücretsiz
kara kara düşünüyorum ücretli olunca nasıl karşılayacağım diye
aile yardımı almasam bittim ben.....
sanırım ilk fırsatta istifa edeceğim,biraz daha sabır özel sebeplerden dolayı.....

dr
dr - 3 hafta Önce

Beni bile bu yaştan sonra Almanca kursuna yazdirdilar ya, artık hiçbir şeye sasirmiyor
Köydeki doktorlara zam diye fazladan 250lira verecek diyen İsmail Kaya vardı resmen alay ediyorlar

hasan çalışkan
hasan çalışkan - 3 hafta Önce

şehir hastanelerinde fakültelerde hekimler istifa ediyor bunlar köylerde hekim tutmanın derdinde.erdoğana biri söylesin.defolun gidin dediğniz doktorlar gittiği için bu haldesiniz.önce hekimlerin hak ettiği hakları verin gerisi düzelir.

Süleyman
Süleyman - 3 hafta Önce

AĞAM BİZİMLE EĞLENİR!!!!!!

uzman doktor
uzman doktor - 3 hafta Önce

Herşey düzgün bir tek sağlık sıkıntılı sanki. Her köye doktor koyun orda ne tedavi uygulayacaksa.

DADAŞ
DADAŞ - 3 hafta Önce

PEKİ BURALARDA ÇALIŞAN YARDIMCI SAĞLIK PERSONELİ AYNI ŞARTLARI PAYLAŞMIYORMU

Samin
Samin - 3 hafta Önce

Aile hekimlerine bu kadar maaş ve özlük hakkı verilmemeli. Valilik ile değil sagalik bakanlığı ile sözleşme yapmali


SIRADAKİ HABER