Koronavirüs aşısını erteleyen hekim, yaşadığı pişmanlığı anlattı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kovid-19 aşısı olmayı ihmal eden ve koronavirüse yakalanan Tıbbi Patoloji Uzmanı Siraç Erten'ın yoğun bakım sürecinde yaşadıklarını anlattığı ve pişmanlığını dile getirdiği bir video paylaştı.

Koronavirüs aşısını erteleyen hekim, yaşadığı pişmanlığı anlattı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından Kovid-19 aşısı olmayı ihmal eden ve korona virüse yakalanması nedeniyle bir aydır tedavi altında olan Tıbbi Patoloji Uzmanı Siraç Erten’in yoğun bakım sürecinde yaşadıklarını anlattığı videoyu paylaştı.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tıbbi patoloji uzmanı olarak görev yapan ve aşı olmadığı için pişman olduğunu ifade eden Erten, “Ben bir hekim olarak Kovid-19 aşısını ihmal etmiştim. Covid-19 hastalığına yakalandım. Ve bu süreçte akciğerlerim ağır hasar aldı. Yaklaşık 1 aydır hastanede tedavi görüyorum. Toparladım çok şükür. Ama hala tedavi olmaya devam ediyorum. Çocuklarıma ve aileme hasret kaldım bu süreçte. Herkesten ricam aşılarını olsunlar” dedi.

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer Kartal
Ömer Kartal - 2 ay Önce

Hekimlerimizde olmuyorlarsa vatandaşımız nasıl yapsın. bu işi ciddiye almamız lazım artık. Kulaktan dolma bilgilerle aşı karşıtlığı yapmak ciddi bir ahlak sorunu aynı zamanda.

SIRADAKİ HABER