Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü İzmit Belediyesi'ni Veto Etti

Kocaeli İzmit'te yerel yönetimin Derince Eğitim ve Araştırma Hasantesi ile ortaklaşa hazırladığı muhtar ve imamlara yönelik 'ruh sağlığı' semineri İl Sağlık Müdürlüğü'nce gerekçe gösterilmeden veto edildi.

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü İzmit Belediyesi'ni Veto Etti

İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezinin yazılı talebi ve işbirliğiyle 10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü kapsamında ilçemizde bulunan muhtarlara ve imamlara yönelik Ruh Sağlığı Hizmetleri Farkındalık Eğitimi planlandı. Etkinliğin 12 Ekim 2021 Salı günü saat 9.30-12.30 arasında İzmit Ramada Otel’de gerçekleştirilmesi için gerekli adımlar atılarak, hazırlıklar tamamlandı. Ancak “Neden olduğu bilinmeyen?” bir sebeple toplumsal farkındalık çalışmasını veto eden İl Sağlık Müdürlüğü, Derince EAH Başhekimliğine yazı yazarak. “Talebiniz uygun görülmemiştir” dedi.

Programa müdahale eden İl Sağlık Müdürlüğü, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği’ne yazı yazarak, gerekçe bile göstermeden programı veto etti. İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Yüksel Pehlevan imzalı yazıda, “Hastanenize bağlı Toplum Ruh Sağlığı Merkezi çalışanları tarafından TRSM’nin kapsamı alanında bulunan Kronik Ruhsal Bozukluklar ile ilgili olarak İzmit Belediyesi işbirliği ile 12.10.2021 tarihinde Ramada Otel’de 09.30 – 12.30 saatleri arasında muhtar ve imamlara yönelik olarak yapılmasını planladığınız bilgilendirme semineri talebiniz müdürlüğümüzce uygun görülmemiştir.” denildi. Yazıda sağlık içerikli dahi herhangi bir gerekçe görülmezken, sebebin siyasi olup olmadığı merak konusu oldu.

İl Sağlık Müdürlüğü yazısı üzerine İzmit Belediyesi'ne yeni bir yazı göndermek zorunda kalan Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Doç. Dr. Hüseyin Şaşkın imzalı yazıda özetle, "programın değişen pandemi koşulları nedeniyle görülen lüzum üzerine tedbir amaçlı olarak iptal edilmesi uygun görülmüştür” ifadeleri kullanıldı.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

İzmit Belediyesi ise konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, seminerde gelişim ve bilgilendirmenin amaçlandığını belirterek, "Böylesine bir amacı dahi siyasi kayıp olarak gören ve gerektiğinde devletin kurumlarını insan sağlığı konusunda bile siyaseten kullanmaktan çekinmeyenlerin maskelerini bir kez daha indiriyor, takdiri vatandaşımızın şaşmaz adalet terazisi ve vicdanına bırakıyoruz" ifadelerine yer verildi.

Kaynak:https://www.kocaelidenge.com/haber/7954656/pazar-polemigi-kocaeli-il-saglik-mudurlugu-izmit-belediyesini-veto-etti-belediyeden-zehir-zemberek-aciklama-geldi

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2021, 13:07

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erdal
Erdal - 2 hafta Önce

Kocaeli il sağlık müdürlüğü ekipleri ak partiyi bitirmek için ellerinden geleni yapıyorlar ve bakanlık susuyor ,il teşkilatı susuyor çok ilginç

kocaeli
kocaeli @Erdal - 2 hafta Önce

sende ak partilisin herhâlde bu kadar düşündüğüne göre ak partiyi, bak burada asıl sorun sözleşmeli sistem, sen sınavla idareci atar kadro verirsen sorun kalmaz, ama 2 yılda bir sözleşme yenilersen; her sözleşme döneminde senin gibi ak partiyi savunur gibi yaparak bir yerlerde sözleşme imzalamaya çalışan, imzalayamayınca da ak partiyi bitiriyorlar diye bir taraflarını yırtan , ona buna iftira atan, değil kendi kurumuna ailesine bile faydası olmayan zübükler bu devletin başından eksik olmaz Allah sizin gibi Haşeratlardan bu memleketi korusun Amin.

kocaelili
kocaelili - 2 hafta Önce

Ruh Sağlığı Günü kapsamında ilçemizde bulunan muhtarlara ve imamlara yönelik Ruh Sağlığı Hizmetleri Farkındalık Eğitimi planlandı.
konuyla muhtarların ve imamların bağlantısını anlayamadım siyaset yapacaklarmış işte ne konuşuyorsunuz pandemi almış başını gidiyor bu dönemde reddedilince haber yapıldı her türlü kazan kazan yani

SIRADAKİ HABER