Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Basın Açıklaması

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Basın Açıklaması

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından bazı yerel internet haber sitelerinde “Derince Sopalı’ da virüs rezaleti..!”, “Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tam bir virüs rezaleti ve skandalı yaşanıyor” başlıklı yazıya istinaden yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada,

“Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servis Biriminde, Sağlık Bakanlığının belirlediği algoritmalar çerçevesinde; koronavirüs (COVİD 19) şüpheli hastalar için temas izolasyonu ve yatması gereken hastalar için belirlenen basamaklar harfiyen uygulanmaktadır.
Hastalar uygun koşullarda izole edilmekte, kan tetkiki ve görüntüleme hizmetleri tamamlandıktan sonra servise yatışları yapılmaktadır. Basında çıkan haberin hiçbir somut dayanağı yoktur. Tüm dünyanın olduğu gibi ülkemizin de zor zamanlar geçirdiği bu günlerde aslı olmayan, halkın moral ve maneviyatını düşürücü asılsız haberlerle insanları paniğe, kuşkuya, aynı zamanda sağlık personelinimizin de motivasyonunun bozmaya yönelik bu tip haberlerin yapılması doğru bulunmamaktadır. Kamuoyunun bu tip haberlere itibar etmemesi, sağlık ordusunun elinden gelen gayretin en iyisini gösterdiğinden emin olması gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2020, 09:17

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER