Keven :"Yozgat Şehir Hastanesi’nde radyoterapi cihazı dahi yok"

Keven :"Yozgat Şehir Hastanesi’nde radyoterapi cihazı dahi yok"

Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven, TBMM’de yaptığı konuşmada  Şehir Hastanelerinde doktorların çalışmak istemediğini ve mecburi hizmeti dolunca tayin istediklerini belirten Keven, kanser hastaları için gerekli birçok cihazın ise bulunmadığını kaydetti.

 Keven, “Dışına bakınca çok güzel bir hastane binası var, adı Şehir Hastanesi. Ama maalesef uzman doktor sayısı yeterli değil. Hastalar büyükşehirlere gitmek zorunda kalıyorlar. Şehir Hastanesi’ndeki yap işlet devret sistemi ve hasta garantisi doktorların üzerinde baskı oluşturmakta ve hizmet süresi dolan doktorlar başka illere tayin istemektedirler. Yozgat Şehir Hastanesi’nde radyoterapi cihazı dahi yok ve kanser hastaları her hafta onca zahmet çekerek Ankara’ya, Kayseri’ye gitmek zorunda kalıyorlar. Şehir Hastaneleri’ne aktarılan milyarlarca liraya rağmen büyükşehirlere veya özel hastanelere gitmek zorunda kaldıklarından dert yanıyorlar.Aydıncık, Kadışehri, Şefaatli, Çayıralan, Çandır ilçelerimizde bir kadın, bir anne kontrol için her hafta 70-80 kilometre il merkezine gitmek zorunda kalıyor. Bu ilçelere neden uzman doktor atanmıyor? Seksen bin nüfusu olan Sorgun ilçemizde ise Devlet Hastanesi’nde önemli branşlarda uzman doktor yok. Röntgen çalışanı sayısı yeterli değil. Sadece 2 röntgen teknisyeni çalışıyor. Şehir Hastanesinin garanti sayısını tutturmak için doktor ve sağlık personeli ilçelere yeterli sayıda gönderilmiyor” diye konuştu.

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Garip
Garip - 7 ay Önce

Sayın Keven bir Yozgatlı olarak çalışmalarınızı yakından takip ediyorum maşAllah atom karınca gibi çalışıyorsunuz kayda alınır, alınmaz onu Yozgatlı taktir edecektir. Bahsi konuya gelince tespitleriniz gerçekten yerinde ancak stratejik personeli tutmamız için o insanların sosyal alanları genişletmemiz gerekli olduğuna inanıyorum.

doktor yok yönetici var
doktor yok yönetici var - 7 ay Önce

doktor olasa da olur mudur mudur yardımcısı var ya koltuklar boş bırakmazlar.

İsmail Erdemir
İsmail Erdemir - 6 ay Önce

Sayın vekilim çalışmalarınızda başarılar Allahdan saglık mutluluk diliyorum yozgata yaptıgınız hizmetlerin devamını temenisiyle saygılar dilerim

SIRADAKİ HABER