"Kendini suçlu hisseden idareci varsa istifaya davet ediyoruz"

Geçtiğimiz gün sosyal medyada da ses getiren, İzmir’de paramedik olarak görev yapan Can Dursun Yeşil’in intihar teşebbüsünün ardından Türk Sağlık Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Barış Koçak, sağlık çalışanlarına uygulanan mobbingi kınadı.

"Kendini suçlu hisseden idareci varsa istifaya davet ediyoruz"

Türk Sağlık Sen üyesi ve işyeri temsilcisi paramedik Can Dursun Yeşil maruz kaldığı baskıdan dolayı intihar teşebbüsünde bulunmuştu. Yaşanan olay hakkında açıklama yapan Türk Sağlık Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Barış Koçak, bu işin takipçisi olacaklarını belirterek, “Eğer bu işte vicdanen birazcık kendini suçlu hisseden idareci var ise kendisini istifaya davet ediyoruz” dedi. Koçak, Yeşil’in fiziki durumunun iyi olduğunu aktardı.

“Sebep gösterilmeden ağır bir yaptırım uygulandı”
Soruşturma sonucu Yeşil’e disiplin cezası verildiğini söyleyen Koçak, “Bu ceza yetmezmiş gibi üstüne bir sebep göstermeden yıllardır severek ve başarılı bir şekilde sürdürdüğü paramedik mesleğinden ambulansından kısmen de olsa uzaklaştırılmak için Res'en ataması kendi isteği dışında yapıldı. Branşı gereği aktif bir şekilde çalışması gereken ambulans yerine bir hastaneye atandı. Kendi mesleğinden böyle onur kırıcı bir şekilde geri hizmete çekilmesinin stresine dayanamayarak bir anlık öfke ile canına kıymak istedi. Suç işlediği iddia edilen ve hakkında soruşturma sonucu zaten bir disiplin cezası verilmişken, bir sebep göstermeden çok ağır bir yaptırım olan ikinci bir ceza olarak Res'en ataması yapılmıştır” diye konuştu.

“Suçlusunun en ağır cezayı alması için olayın takipçisi olacağız”
Koçak, sağlık çalışanlarının iş stresine, yoğunluğa ve idari baskıya dayanamadıklarını ifade ederek, “Kendi canlarına kıyma noktasına getiren bu olayın idari suçlusu kim ise açılması gereken soruşturma sonucu alması gereken en ağır cezayı alması için işin takipçisi olacağız” açıklamasını yaptı.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 


Sıla ARABACIOĞLU-GERÇEK HABERCİ

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
........
........ - 3 hafta Önce

Kendini suçlu hisseden:))))))))))))))))))

selim
selim - 3 hafta Önce

siz sendikacılar biraz utansanız ilk siz istifa etmelisiniz

SIRADAKİ HABER