Kayseri'de İl Sağlık Müdürü'nden 'üfürükçü koronavirüs bulaştırdı' iddiaları hakkında açıklama

Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, kentte koronavirüs vakalarının ziyarete gelen bir otobüs şoföründen kaynaklı olduğunu açıkladı.

Kayseri'de İl Sağlık Müdürü'nden 'üfürükçü koronavirüs bulaştırdı' iddiaları hakkında açıklama

Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, Kayseri'nin Kocasinan ilçesi Yemliha Mahallesi'nde üfürükçü bir kadının mahalleliye koronavirüs bulaştırdığı iddialarını sosyal medya hesabından yalanladı.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Sosyal medya hesabından açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli "Yemliha ile ilgili basında yer alan üfürükçü iddiaları doğru olmayıp, oradaki vakalarımızın kaynağı yapılan filyasyon çalışmamızda Kayseri'den ziyarete giden otobüs şoförü temaslısının ziyareti olduğu tespit edilmiştir. Vakaların oluşmasında ise cenaze evine taziye ziyareti etkili olmuştur. Hafta sonu ekiplerimiz ile yapmış olduğumuz taramada tüm testler negatif bulunmuştur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadelerine yer verdi.

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Müslüman
Müslüman - 1 yıl Önce

Üfürükçülük üzerinden dindar kesime ironi yapılıyor.yalan haber ülkede nasıl yankı buldu. Doğru haber ne kadar cılız kaldı. Cenazede kuran okuyan kadına ufurkcu diyerek yanlış kamuoyu oluşturuldu.kiniyorum

SIRADAKİ HABER