Kasap;" İl Sağlık Müdürü neden hala istifa etmedi? "

Kasap;" İl Sağlık Müdürü neden hala istifa etmedi? "

Milliyetçi Hareket Partisi Bayburt İl Başkanı Bekir Kasap yaptığı yazılı basın açıklamasında Bayburt’ta koronavirüs salgını mücadelesinde ihmallerin yaşandığını iddia ederek Sağlık İl Müdürlüğü’ne yüklendi.

Bekir Kasap’ın basın açıklaması:

Ramazan Bayramının ülkemiz, aziz milletimiz, Türk ve İslam dünyası için hayırlara vesile olmasını, gönül coğrafyamızda var olan tüm olumsuzlukların, özellikle ülkemizin de içinde bulunduğu tüm dünyayı etkileyen “Covid 19” virüsünün etkilerinin bir an evvel yok olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Covid 19 salgını tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini gösterdi. Bu virüsle mücadele eden 4249 vatandaşımız maalesef hayatını kaybetti. Hayatını kaybedenlere Cenab-ı Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Tedavi görenlerin de bir an öce sağlıklarına kavuşmalarını niyaz ediyorum.

Ülkemiz, birçok ülkenin aksine virüsle başarılı bir şekilde mücadele etmiştir. Bu etkin mücadelede Cumhurbaşkanlığı sisteminin ve Cumhur İttifakının etkisi açıktır. Cumhur İttifakı, bu ülkenin emniyet şeridi olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır. Ülkemizin ali menfaatlerine hizmet eden Cumhur İttifakına bağlılığımızı bir kez daha ifade etmek istiyorum. Ayrıca bu ittifaka ve ülkemize kim kastederse karşısında olacağımızın bilinmesini istiyorum.

Bu virüs salgınına karşı sağlık personelimiz en ön cephede, hayatlarını hiçe sayarak görev yapıyorlar. Başta Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca ve tüm sağlık çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum. İlimizde ise virüsün etkisini gösterdiği andan itibaren canla başla çalışan, ailesinden ve normal yaşamlarından feragat eden Bayburt Devlet Hastanesi Başhekimliğine, doktorlarına, hemşirelerine ve tüm sağlık çalışanlarına şükranlarımı ifade ediyorum. Bayburt Devlet Hastanesi çalışanlarının üstün gayretlerine rağmen, İl Sağlık Müdürlüğünden kaynaklanan zafiyet nedeniyle huzurevinde ortaya çıkan olumsuz tabloya rağmen sürecin hafif şekilde seyretmesini sağlamışlardır.

Bir aile herhangi bir musibet karşısında nasıl kenetleniyorsa millet olarak bu salgın hastalık karşısında kenetlenmek suretiyle aziz milletimiz bu iradeyi göstermiştir. Ancak bu kenetlenme karşısında görevlerini umursamayanları da hoş göreceğimiz anlamına gelmemelidir. Memnune Evsen Huzurevinde ve Bayburt Devlet Hastanesinde Covid 19 vaka sayısındaki artış, İl Sağlık Müdürünün görevindeki zafiyeti nedeniyle ortaya çıkmıştır. Bu zafiyetin sonucunda ise maalesef can kaybı yaşanmış, birçok ailenin ocağına ateş düşmüştür. Bu zafiyete ve bu başarısızlığa rağmen İl Sağlık Müdürü neden hala istifa etmedi? Yoksa, kara bulutlar dağılınca unutulur, gider düşüncesiyle mi böyle rahat hareket etmekte?. Milliyetçi Hareket Partisi ihmalin ve bu kadar can kaybının hesabını sormakla mükelleftir.

Yüce Cenab-ı Allah “Her şerde bir hayır vardır.” buyuruyor. Bu zor günlerde de aziz milletimizin dayanışması, sağlık ve askeri personelimizin üstün gayretleri, Sayın Valimizin, Sayın Belediye Başkanımızın, Bayburt Belediyesinin üstün gayretleri, Vefa Sosyal Destek Grupları, Ülkü Ocakları, Türkav, Kamu-Sen, Kızılay ve birçok STK’nın azimli çalışmaları düşündüğümüzden daha büyük bir aile olduğumuzu bizlere göstermiştir. Bu dayanışma, aziz milletimizin hak ettiği yarınların müjdecisidir.

Eski günlerdeki gibi yarınlarımızın teminatı çocuklarımızın neşeyle koşuşturduğu bayramları yaşamayı canı gönülden arzuluyorum. Bayram vesilesiyle şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Sizleri muhabbet ve en derin duygularımla selamlıyorum.

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emre69
Emre69 - 3 gün Önce

Kimseyi dinlemez , burnunun dikine gidersen olacağı buydu . Umarım geceleri rahat uyuyordur

BAYBURT69
BAYBURT69 - 3 gün Önce

Halen utanmadan koltuğunda oturuyor . Bu dünyada hesap vermesen bile diğer dünyada ne yapacaksın . Görevden alınması önemli değil , olan onca cana oldu . Yargılanmalı ve ölen kişilerin yakınlarına tazminat ödemeli

ÇaNaKkAlE/CUMHUR
ÇaNaKkAlE/CUMHUR - 3 gün Önce

Sayın Başkanım; Recep Akdağ tarafından göreve getirilen bu ve bunun gibi bir sürü Sağlık İl Müdürü var görevde. Özellikle MHP ye karşı ön yargılı ve düşman olarak görüyorlar. Çanakkale Türk Sağlık Sen tarafından teyit edilecektir. Bu gibi art niyetli il müdürü sayesinde mali seçimlerde oylarımız İP tarafından CHP ye gitti. Geç kaldık demeden 14 Haziranda ülkemize ve bize zarar veren bu zihniyeti b.çukuruna atalım.Biz ÜLKÜCÜ edebini biliriz.

HAKKARİ PANDEMİ
HAKKARİ PANDEMİ - 2 gün Önce

Covid 19 salgınının başladığı ilk günden şimdiye kadar odalarına kapanıp odalarından çıkmayan il sağlık müdürü ve saz ekibi, sahada canla başla çalışan gerek filyasyondaki ekipler, gerekse de organizasyon ve geçiş bölgelerinde görev yapan personeli sık sık azarlayarak bu kutsal görevi yapan personeli küstürmüştür. Hakkari deki sağlık çalışanları bunu hakketmiyor ve bu idari ekip bu kultuklara yakışmıyor, tez elden el atılıp görevden alınmalılar. Kendisi cevap versin üç aydır kaç defa herhangi bir ilçeye gitti veya müdürlükten çıktı.

hemşire
hemşire @HAKKARİ PANDEMİ - 15 saat Önce

şahsen bu süreçte fedakarca çalıştık ve çalışmaya da devam ediyoruz evet bizlerde hiçbir idareciyi ne yanımızda gördük nede idarecilerden bizi arayan oldu. Kendi aramızda da bunu sık sık konuşuyoruz ama maalesef idareciler gördüğüm kadarıyla sadece bu süreçte değil çalışanları sürekli yalnız bırakıyorlar. Benim nazarımda da bu idareciler yöneticiliği haketmiyor. Tabi işin bir başka boyutuda bu idarecileri ben atamadım ondan dolayıda yapamadıkları idarecilikleri ile ilgili pişmanlıkta duymuyorum. Herkes ettiğini mutlaka yaşayacak.

ÇANAKKALE/ SAĞLIK
ÇANAKKALE/ SAĞLIK - 3 gün Önce

Bu ve bunun zihniyeti bizde olduğu gibi bir çok il de var. İstifa erdemliktir,bu ve bunun gibiler de kızaracak yüz ve ar damarı çatlamış şahsiyetlerdir.

SELİMCAN
SELİMCAN - 3 gün Önce

BU AÇIKLAMANIZDAN SONRA,UMARIM PARTİ İL TEŞKİLATINIZ KAPATILMAZ VE GÖREVİNİZDEN ALINMAZSINIZ SAYGILARIMLA.

Karnım tok gazlara
Karnım tok gazlara - 2 gün Önce

Reklam yapmadan kendilerini ifade edemiyor siyasiler. Sanki güney Kore, Almanya gibi cari fazla veriyoruz. 1 lira bir dolar, enflasyon eksi, zam yok. Bizi onlar yaratmış , onlar rızkımızı veriyor, onların sayesinde yaşıyoruz gibi davranmıyorlar mı bir de Allah'ım sabır ver. 40 senedir memleketin durumunu biliyoruz, biz de uzayda yaşamıyoruz. Üç tarafı deniz, yetişmeyen ürün yok, genç nüfus fazla, bir sürü maden, transport hattında bulunuyor asya avrupa afrika arasında geçiş bölgesi. Buna rağmen bir sürü borç, habire zam, herşey ateş pahası. Boş boş menfi siyaset yapacağınıza ölenlerin , hastaların ailelerine yardım edin, destek olun.

Sedat
Sedat - 3 gün Önce

Bayburt il sağlık müdürü ne yapmış acaba. Zafiyet kelimesi son derece soyut başı sonu belli olmayan bir itham.


SIRADAKİ HABER