Karnı Ağrıyan Kadının Safra Kesesinden Stent Çıktı

KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesinde 20 Şubat 2018 yılında ameliyat edilen Nurdan Kibar (30), 27 Nisan 2020’de karın ağrısı ile başlayan şikayetlerin ardından fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Yapılan tetkikler sonucunda Kibar’ın safra kesesine iki yıl önceki takılan iki stenten birinin çıkarılmadığı ortaya çıktı. Enfeksiyon nedeniyle 1 Mayıs 2020’de yeniden ameliyat masasına yatan Nurdan Kibar’ın safra kesesinde unutulan stent çıkarıldı

Karnı Ağrıyan Kadının Safra Kesesinden Stent Çıktı

Doktor ihmali yüzünden günlerce ateş ve mide ağrısı çektiğini ileri süren Nurdan Kibar, vücudundan unutulan metalin özellikle safraya büyük hasar verdiğini söyledi. İki yıl önce iki stentin safra kesesinden alındığının kendisine söylendiğini belirten Kibar, hem hastane hakkında hem de ilk ameliyatı yapan doktor S.F., hakkında suç duyurusunda bulunacağını belirtti. Nurdan Kibar, yaşadığı olayda ihmali bulunanların cezasını çekmesini istedi. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesinde 20 Şubat 2018 yılında ERCP operasyonu geçiren ve safra kesesine iki adet stent takılan Nurdan Kibar (30), 27 Nisan 2020’de fenalaştı. Ateş, mide bulantısı ve kusma şikayetiyle KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’ne kaldırılan Nurdan Kibar, tedavi altına alındı. Yapılan tetkikler sonucunda Kibar’ın safra kesesinde yerleştirilen iki stentten birinin alınmadığını ortaya çıktı. Safrada enfeksiyona neden olan stent, 1 Mayıs 2020’de yeniden ameliyat masasına yatan Nurdan Kibar’ın safra kesesinden alındı.

KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’nde İç Hastalıkları Uzmanı Dr. S.F. hakkında dava açmaya hazırlandıklarını belirten Nurdan Kibar, ihmalkarlıkla suçladığı doktor yüzünden günlerce ateş ve mide bulantısı çektiğini ileri sürdü. Vücudundan unutulan metalin özellikle safraya büyük hasar verdiğini dile getiren Kibar, kendisine stentlerin alındığının söylendiğini ifade etti. Koronavirüsle mücadele edildiği bir süreçte hastaneye mahkum edilmekten büyük rahatsızlık duyduğunu ifade eden Nurdan Kibar, sorumluların hukuk önünde hesap vermesini ve ceza almasını istediğini de kaydetti. Tedavi sürecinde olayın büyütülmemesi yönünde telkinlerle de karşılaştığını dile getiren Kibar, “Tedavi için başvurduğum doktor, yeniden operasyon geçirmeme neden oldu. Bu süreçte yaşadıklarım hem bedenen hem de psikolojik olarak yıpranmama neden oldu.” açıklamasında bulundu.

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER