Karabük İlinde HİMSS EMRAM Seviye 6 ünvanına sahip ilk hastane

Karabük İlinde HİMSS EMRAM Seviye 6 ünvanına sahip ilk hastane

Dünya standartlarına uygun dijital dönüşümünü tamamlayan Karabük Safranbolu İlçe Devlet Hastanesi yapılan denetimler sonucunda HIMSS EMRAM 6 seviyesinde akredite Dijital Hastane Unvanını almaya hak kazandı.

Kısa adı HIMMS olan Healthcare Information and Management Systems Society, 1961 yılında kurulmuş olan amacı ise bilgi teknolojilerinin, sağlık hizmetleri sunumunda ve geliştirilmesinde en uygun düzeyde kullanımını sağlamak olan dünya çapında kabul görmüş bir akreditasyon kuruluşudur. 

Kuruluş tarafından akreditasyon oldukça zorlu bir süreç gerektirmekte olup sürecin sonucunda akredite olan sağlık kuruluşları, sağlık bilgi sistemlerinin sağlık hizmetlerinde kullanımı açısından dünya standartlarında kabul görmektedir. Akreditasyon sonrasında da süreç devam etmekte bilgi ve teknoloji yolu ile “daha iyi sağlık” konusuna odaklanan HIMSS, bilgi ve teknoloji kullanılarak verilen küresel ve nedene dayalı sağlık hizmetlerinin sonuçlarını performansı artırmak üzere optimize etmektedir. Sağlık kurumları da dönemsel olarak kontrol edilerek revalide edilmektedir.

Dünya standartlarında sağlık bilgi sistemlerinin sağlık hizmetlerinde kullanımı ile birlikte, kağıttan arınmış dijital hastanelere dönüşmektedir. Hastanelerin dijitalleşmesi ile hasta güvenliğini temel alan sağlık hizmet sunumunun etkinliğinin artmasını, hastanedeki iş süreçleri ve maliyetlerin azalmasını ve tüm bunlara ek olarak iş yükünün azalarak çalışanların memnuniyet oranlarının yükselmesini hedeflenmektedir.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2021, 01:03

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER