Kapısına Kilit Vurulan Hastane Böyle Talan Edildi

Foça sahilinde bulunan ve iki yıl önce kapısına kilit vurulan hastane talan edildi.

İzmir Foça sahilindeki 25 yataklı devlet hastanesi, 1932'de açıldı. Hayırsever Necla-Reha Midilli çifti, hastaneyi geliştirmek ve gereksinimlerini karşılamak için bağış yaptı. Sağlık Bakanlığı, 50 yataklı yeni hastane yaptırınca 87 yıl boyunca şifa dağıtan hastane Mart 2019'da kapatıldı. Bina iki yılda harabeye döndü. İçindeki tıbbi cihazlar ve eşyalar talana uğradı ve tahrip edildi.

09karidor.jpg

HASTANE TEKRAR HİZMET VEREBİLİR
Hastanede poliklinikler acil servis ameliyathane yoğun bakım vardı. MHP'li Osman Mert, “Biz, farklı poliklinikler ile hastanemizin tekrar canlandırılabileceğini düşünüyoruz. Bir geriatri merkezi olabilir” dedi.

‘MASRAFLARI KARŞILARIZ'

Foçalılar, “Milli servet heba olmasın” diyerek Sağlık Bakanlığı'na çağrıda bulundu. Reha – Necla Midilli Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve Foça Belediyesi MHP'li Meclis Üyesi Osman Mert, Sağlık Bakanlığı'na başvurduklarını belirtip “Biz, hastane binasının tamir masraflarını karşılamaya hazırız dedik. 19 ay geçti, hiçbir adım atılmadı” dedi.

Pencere Tv


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Personel Sağlığın İnstagram Sayfasına ulaşmak için tıklayın ( ismimizi kullanan ancak  sitemizin logosu olmayan sayfalara abone olmayın sitemizin sayfası aşağıdaki şekildedir ) 

www.personelsaglik.net

sağlık personeli 

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2021, 16:00

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
sözleşmeli profesyonel yöneticilerin olduğu yerde böyle şeyler..
sözleşmeli profesyonel yöneticilerin olduğu yerde böyle şeyler.. - 2 ay Önce

lütfen!

DOĞRUCU
DOĞRUCU - 2 ay Önce

Pudracı kafası.

***
*** @DOĞRUCU - 2 ay Önce

bu yorumu yazmak için sen neyin kafasındaydın. bu tür malzemeler teknik servis tarafından lazım olduğu durumlarda diğer hastanelere götürülür. kalan görüntü maaalesef budur. konu neee,,, sen nerdesin..

Adil
Adil - 2 ay Önce

Ya Ankaradaki hastaneler,Bilkent Atatürk kurşun kaplamalar vsvsvs ??**

SIRADAKİ HABER