Kanun teklifi verildi: "Ek gösterge 4800’e çıkarılsın"

Kanun teklifi verildi: "Ek gösterge 4800’e çıkarılsın"

CHP, sağlık çalışanlarının 'ek göstergelerinin arttırılması' için Meclis'e bir kanun teklifi daha verdi.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun TBMM’ye sunduğu kanun teklifte, doktorların ek göstergesinin 4800’e, ebe ve hemşirelerin de 3600’e çıkarılması önerildi.

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını sırasında günler boyunca yaşam tehlikesi altında çalışan sağlık emekçilerinin ek göstergelerinin attırılması için TBMM’ye kanun teklifi verildi.

"4800'e çıkarılsın"

CHP İstanbul Milletvekili Tanrıkulu’nun hazırladığı teklifte, doktorların ek göstergesinin 3600’den 4800’e, ebe ve hemşirelerin ek göstergesinin 3000 olan ek göstergesinin 3600’e, üniversite mezunu diğer sağlık çalışanlarının 2200 olan ek göstergesinin 3000’e ve üniversite mezunu olmayan sağlık emekçilerinin de 1500 olan ek göstergesinin 2300’e çıkarılmasını istedi.

Teklifin gerekçesinde sağlık emekçilerinin Koronavirüs'le canı pahasına mücadele ettiğini kaydeden Tanrıkulu, “Cumhurbaşkanının da bizzat katılım gösterdiği sağlık çalışanlarını 3 gün boyunca aynı saatte alkışlayarak onurlandırma eylemleri tüm halktan karşılık bulmuş ve vatandaşlar bu şekilde teşekkürlerini iletmiştir. Bu noktada devlete düşen de sınıf ayrımı olmaksızın tüm varlıklarını ortaya koyan sağlık hizmetleri sınıfı mensuplarına ek göstergede de adaletli davranmak ve emeklerinin karşılığını vermektir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2020, 22:26

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
lab.tek
lab.tek - 4 gün Önce

Yemin ederim CHP'de olmasa sağlık çalışanlarının sahibi olmayacak. Muhtemelen bu teklif rededilecektir ama,genel seçimlerde biz sağlık çalışanları olarak bunları değerlendireceğiz.

Bize Reis yeter! CHP gölge etmesin!
Bize Reis yeter! CHP gölge etmesin! @lab.tek - 4 gün Önce

Biz Reise güveniyoruz. Reis her şeyi düzeltiyor. Bence 3600 de yakında çıkar. CHPye buradan ekmek çıkmaz.

Hemşire sağlık personeli
Hemşire sağlık personeli @lab.tek - 4 gün Önce

ZATEN CHP OLMASINI İSTEMEDİĞİ NE VARSA İSTİYORMUŞ GİBİ YAPARAK ENGELLEDİ HEP. BUNDA DA YİNE İSTİYOR MUŞ GİBİ YAPIYOR.

Att
Att - 4 gün Önce

Ebe hemşire ile bizde aynı gruptayız. Niye ebe hemşire 3600 iken biz 3000 de kalıyoruz. Ne farkınız var mevcut iktidardan. Biraz araştırın da öyle teklif verin. Sizin Amacınız üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek.

effo
effo @Att - 2 gün Önce

3600 sadece lisans ve lisans üstü olanlara verilebilen bir haktır çünkü. Kanunda yeri böyle. Hemşirelik ve ebelik lisans seviyesi bir eğitim olduğu için 3600 olması normal.

Sağlıksen adaleti sağlayacaktır
Sağlıksen adaleti sağlayacaktır @Att - 4 gün Önce

Sen rahat ol!

sağlıkçı
sağlıkçı - 5 gün Önce

Mühendisler, eczacılar, veteriner hekimler ve Biyologlar için ne düşündü Sezgin Bey merak ettim.

effo
effo @sağlıkçı - 4 gün Önce

onlar zaten 3600. unıversıte mezunu saglıkcılar ise hala 3000 de.

vhki
vhki @sağlıkçı - 4 gün Önce

ve vhki memur için ne düşünüyorsunuz

ahmet tuna
ahmet tuna @sağlıkçı - 4 gün Önce

Ya! ciddiye alma :D AKP teklifi çıkarmadan hemen kapı arkasını masa olarak kullanıp, yazıp hemen koşarak verilmiştir, AKP vermeden biz verdik olsun diye :D

Saglikci
Saglikci - 4 gün Önce

Neden doktorlar 4800.. ya herkes 3600 e esitlensin yada herkes 4800 e esitlensin. Biktik artik saglikcilar arasinda ayrim yapilmasindan...

Aslan
Aslan - 4 gün Önce

Ebe hemsire saglik memuru vs 3000 den 3600 dr lara 3600 dan 4800 her sekilde biz ebe hemsire saglik memurlarina vs. Haksızlık unutmayin ki saglik ekip isi ve siz ekibi bolmeye calisiyorsunuz bolmeyin birlestirin ...

Biyolog
Biyolog - 5 gün Önce

1/4 biyoloğum aldığım performans 150 tl.

2351 VHKİ 8 YILDIR MAĞDUR SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANMAYA DEVAM.
2351 VHKİ 8 YILDIR MAĞDUR SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANMAYA DEVAM. - 4 gün Önce

PEKİ SAYIN VEKİLİM HİÇ EK GÖSTERGESİ YAN ÖDEMESİ OLMAYANLARI NEDEN KONUŞMUYORSUNUZ.YARDIMCI HİZMETLER SINIFINDA ÜNİVERSİTE,YÜKSEK OKUL VE LİSE MEZUNU OLANLARIN HİÇMİ EK GÖSTERGE ALMA HAKKI YOK.ONLAR BU İŞİN NERESİNDE BUMU HAK ,HUKUK ,EŞİTLİK.SÖZLEŞMEYLE İDARECİ ATANIYOR,SINAV KAZANAN VHKİ SEKİZ YILDIR SINAV KAZANDIĞI HALDE ATANMADI.HİÇ KİMSE DİLE GETİRMİYOR.

ahmet tuna
ahmet tuna - 4 gün Önce

CHP vermiş, siz de ciddi ciddi yorum yapıyonuz:)


SIRADAKİ HABER