Kamuda Esnek Düzenleme Genelgesindeki İzinler

Kamuda Esnek Düzenleme Genelgesindeki İzinler

Cumhurbaşkanlığınca, 22 Mart 2020 tarihli mükerrer Resmi Gazetede, ek idari izin genelgesi yayımlanmıştır.

Genelgede, asgari personel bulundurulması şartı ile, kamu kurumlarına uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma için yetki verilmesinin yanı sıra yapılan düzenlemeler; 

1- Dönüşümlü çalışacak olanlar bu sürede idari izinli sayılacaktır.

2- Uzaktan çalışanlar ile Cumhurbaşkanlığı'nın ilk genelgesiyle idari izinli sayılmış olanlar görevlerini fiilen yerine getirmiş sayılacak. Bu husus ile  ek ödemeler ve  döner sermayelerde kesinti olmaması gerekmektedir.

3- İdari izinliler, uzaktan veya dönüşümlü çalışanlar, hizmetlerine ihtiyaç duyulması durumunda çağırılabilecek,  amirlerinin izni dışında görev mahalini terk edemeyecek. 

4- Cumhurbaşkanlığı'nın ilk genelgesiyle idari izinli sayılanlar, yeni bir karar verilinceye kadar idari izinli sayılmaya devam edilecek.

5- Cumhurbaşkanlığı'nın ilk genelgesinde, okul öncesi ve ilköğretimde çocuğu bulunan kadın personele yıllık izin alma, yıllık izni yoksa mazeret izni alma hakkı verilmişti. Ek İdari İzin Genelgesinde ise bu durumdaki personele, kamu kurumlarınca belirlenecek usul ve esaslar doğrultusunda, idari izin verilmesi istenmiştir.

6. Cumhurbaşkanlığı'nın ilk genelgesinde, her ikiside sağlık Bakanlığı personeli olan ve okul öncesi ve ilköğretimde çocuğu bulunan kadın personele yıllık izin alma, yıllık izni yoksa mazeret izni alma hakkı verilmişti. Bu genelge ile bu personelde idari izinli sayıldı.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2020, 15:02

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hemen acele etmeyin
Hemen acele etmeyin - 1 hafta Önce

Bizim bakanlık kendine göre revize edecektir.

Att
Att - 1 hafta Önce

Aynı kurumda çalışan ilkokul çağında çocuğu bulunan eşlerden bayan olana verilmesi karaştırılan izinlerin idari izne çevrilmesi gerekmekteyken halen bu konu hakkında bakanlıktan bir açıklama yok. Cuma günü tüm izinler bitiyor. Biz çocuklarımızı ne yapacağımızı bilmiyoruz. Lütfen sesimizi duyun. Biz eşek gibi çalışırken birde çocuklarımız ne olacak diye düşünmek istemiyoruz.

Niğdeli
Niğdeli - 7 gün Önce

Niğde Eğitim Araştırma hastanesinde adamına göre uygulanıyor genelge.Batsın sizin adaletiniz.Unutmayın bir günün adaleti yetmiş yılın ibadetinden iyidir.Bu hakları kul soramıyorsa hak bir gün elbet sorar.

SIRADAKİ HABER