Kamu ve özel hastanelere 182,9 milyar liralık ödeme

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, genel sigorta kapsamında hastanelere yapılan ödemeler hakkında konuştu.

Kamu ve özel hastanelere 182,9 milyar liralık ödeme

Bakan Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, sağlık hizmetinin finansmanını üstlenen bakanlık olarak hizmetin tüm vatandaşlara eşit, etkin, kaliteli ve yeterli düzeyde sunulmasının birincil hedefleri olduğunu vurguladı. Bakan Selçuk, GSS'nin cumhuriyet tarihinin en önemli dönüşümlerinden biri olduğunu belirterek, şunları kaydetti:


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

"Bugün dünyanın en geniş kapsamlı, sürdürülebilir ve erişilebilir sağlık paketini sunan Türk Genel Sağlık Sigorta Sistemi, bir 'Türk mucizesi' olarak adlandırabileceğimiz bir sistem. Uluslararası anlamda büyük bir başarı örneği olarak nitelendirdiğimiz Genel Sağlık Sigortası ile Türkiye nüfusunun tamamına yakınını sağlık güvencesi kapsamına aldık. Genel sağlık sigortası ile vatandaşlarımızın öncelikle sağlıklarının korunması, sağlık riskleri ile karşılaşmaları halinde ise oluşan harcamaların finansmanını sağladık. GSS kapsamında 2018-2020/Ağustos döneminde kamu ve özel hastanelere sağlık hizmetleri karşılığında 182,9 milyar liralık ödeme gerçekleştirdik."

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
hemşireler
hemşireler - 6 ay Önce

boşyere beklentilerinizi yüksek tutmayın 1/4 yüksekokul hemşiresi 20 yıllık çalışan izin yok aldığımız normal servis ek ödeme tutarı 209 tl yanlış görmediniz yalnız 209 tl arkadaşlar normal servisler.güzel değil mi normal şartlarda bile en az 400 tl ile 600 tl ödeme olması lazım ken eğitim araştırma hastaneleri olarak sözde bakanlık ek ödeme veriyoruz dedikleri bu işte. sağlık personeli yüzde 66 odemenin karşılığı 209 tl ye tekabul ediyor artık sizler ne düşünürsünüz bilemiyorum.normal servisler tıka basa hasta dolu çoğu servis pandemi covidservisi olduğu için diğer hastalar 2,3 servise normal servise yatırılıyor daha yoğun şekilde çalışır olduk ama döner işte bu kadar .öğretmenler mart ayından itibaren girmedikleri derslerin ek ders ücretlerini(600 tl ile 1300 tl arası) alırlarken bizler çalışır olduğumuz halde aldığımız ücret bu kadar bu nasıl bir akıl tutulmasıdır işe gitmeden derse gitmeden girmediğin dersin ücretleri yattı bu ülkede bizlere verilen değer işte bu kadar

SIRADAKİ HABER