Kamu işçilerinin Ocak ayı zam oranı belli oldu!

Kamu işçilerinin Ocak ayı zam oranı belli oldu!

2021 yılı Aralık ayı enflasyonu son 19 yılın en yüksek enflasyon rakamı olarak yüzde 36,08 oldu. Aylık enflasyon ise yüzde 13,58 olarak kaydedildi. Enflasyon rakamları doğrultusunda kamu işçilerinin Ocak ayı zam oranlarıda belli oldu. Kamuda Ocak ayında zam alacak olan kamu işçileri için zam oranı böylelikle netleşmiş oldu. Kamuda bir bölüm işçilerin maaş artışaları ise mart ve eylül aylarında yapılıyor.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Kamuda çalışan işçiler Ocak ayında ne kadar zam alacaklar? Toplu sözleşme zammı ne kadar? İşte detaylar...

YÜZDE 5 TİS ZAMMI VAR

Kamudaki işçilerin taban ücretinin 4 bin 100 TL'ye yükseltilmişti. Yılın ikinci 6 ayı için yüzde 5 zam alan işçiler % 5'i aşan kısmı için enflasyon farkı alacaklar.

KAMU İŞÇİLERİNE YÜZDE 20,47 ENFLASYON FARKI

2018 yılında taşeron şirketlerden kamuya geçiş sonrası kamudaki işçi sayısı yaklaşık 700 bini bulmuştu. Belediye şirketlerine geçen ve sayıları yaklaşık 400 bin olduğu ifade edilen işçiler ise bağlı bulundukları belediyelerin toplu iş sözleşmesi oranları ile zam alıyorlar.

TOPLAM ZAM %25,47 OLDU

Kamudaki yaklaşık 700 bin işçi, geçen yılın ikinci 6 ayında yüzde 5 zam almıştı. Bu işçilerin yüzde 20.47 oranında enflasyon farkı oluştu. Bu yılın ilk altı ayındaki yüzde 5 sözleşme zammı ile birlikte, bu işçilerin ücretlerindeki toplam artış yüzde 25.47 olacak.

Ceren YILDIZ


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUM EKLE
YORUMLAR
YOLDAŞ
YOLDAŞ - 2 hafta Önce

Kadrolu trolleri maaş/zam/para haberlerinde anında bulabilirsiniz. Hiç bir sağlıkta yararlı ve insanlığa faydalı hizmetlerde göremezsiniz. Hiç bir haber onları ilgilendirmez sadece kadın/şiddet/siyaset haberlerinde duyar kasıyormuş gibi yapar ama istediği kaostur.

➊ Para haberlerinde sözleri aynı "para ver yoksa oy vermem" (zaten muhalifsin para versede vermeyecek ama bilerek oy vermem derki diğerleride bunlara inansın), ▶

➋ "sendikadan istifa edin" (zaten memursenli sağlıksenli değiller ama sendikalardan istifa ettirip kendi sendikalarına geçirecekler yada ortalık karışsın isterler), ▶

➌ "Grev hak hukuk" derler ama asla eylem yapmazlar (ifşa olacaklarını bilirler arkada oturur ellerini ovuştururlar), ▶

➍ "İstifa edin başka iş yapın" avrupaya gidin derler ama asla kendileri yapmazlar (Başkaları istifa etsinki kendi adamlarına yer açılsın, ortalık karışsın ve hatta sağlık bakanlığı batsın hükümet devrilsin ama ASLA KENDİLERİ İSTİFA ETMEZ SADECE YORUM YAZAR FİTNE YAPARLAR), ▶

➎ Özellikle bir grup var ki şaşırıyorum bunlar nerede yaşıyor zamcı tayfa "Zaten zam vermedinki, enflasyon zammı, zam geldiği gibi gitti, 1500 tl çok değilki, herşey zamlandı neye yetecek" gibi klasik cümleleri vardır. Şükredersen hakaret ederler, devletimin yanındayım lafına gıcık olurlar, zam iyi dersen bütün ağır hakaretleri ederler, hele birde saolsun ak parti Erdoğan yaptı dersen tehdit bile ederler.

YOLDAŞ
YOLDAŞ @YOLDAŞ - 2 hafta Önce

@objektif Çok şükür bunu söylediğinize mutlu olduk nankörlerden olmadık. Maaşımızıda işimizide seviyoruz. Daima Devletimin ve Erdoğan'ın yanındayız. Sonsuza kadarda olacağız. Biz burda duyar kasıp fakiriz açız diyenlere diyoruz ki muhalefetsiniz ve siz asla doymayacaksınız. Alınan zam bize göre muazzam ve yeterlidir. Eskiyi yaşayan biri olarak hakettiğimiz insani değerlere ulaştık. Şükretmeye ve Elhamdülillah demeye devam edeceğiz. Etmeyenlerede diyoruz ki sizin nerden geldiğinizi, cinsinizi, cibilliyetinizi biliyoruz. Soy ağacı e-devlete boşuna konmadı o yüzden objektif olmayı deneyin olur mu ?

objektif
objektif @YOLDAŞ - 2 hafta Önce

''Kadrolu trolleri maaş/zam/para haberlerinde anında bulabilirsiniz.'' diyosunuz ilk mesaj yazan siz oldunuz.

SIRADAKİ HABER