Kamu Denetçiliğinden mobbing hakkında emsal karar

Kamu Denetçiliğinden mobbing hakkında emsal karar

Sosyal Sigortalar Denetmeni olarak görev yapan personelinin   raporlarının incelenmesi, hazırlamış olduğu raporun  ufak düzeltmeler nedeniyle  iade edilmesi, kronik bel rahatsızlığı nedeniyle aldığı 10 günlük istirahat raporunun İl Müdürü tarafından hakem hastaneye gönderilmesi, rehberlik faaliyetleri için hazırlanan listede en çok görevin kendisine verilmes,  İl Müdürünün diğer personele kendisi hakkında sorular sorması, giriş çıkış kayıtlarının istendiği, her personelin ne kadar geç kaldığının hesaplandığı ve bu durumun kendisine psikolojik baskı oldugu ve kendisine uygulanan mobbingin tespit edilmesi üzerine başvurusuna tümmemurları ilgilendiren emsal bir karar verdi.

Karar metni.pdf

Kaynak: Sabah

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2019, 10:50

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 1 yıl Önce

OMBUDUSMANLIK YERİNDE BİR KARAR VERMİŞ,TEBRİKLER. OTURUN DOSTANE ŞEKİLDE,ARANIZDA HALLEDİN DEMİŞ, DAHA NE DESİN. SAYGILARIMLA.

SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİ  SAĞLIK PERSONELİ İDARİ BİRİMLERDE ÇALIŞIYOR SENDİKALARINDA SESİ ÇIKMIYOR VUR ABALIYA
SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİ SAĞLIK PERSONELİ İDARİ BİRİMLERDE ÇALIŞIYOR SENDİKALARINDA SESİ ÇIKMIYOR VUR ABALIYA - 1 yıl Önce

SAĞLIKTA 2351 VHKİ SINAV KAZANDI ATANMADI 7 YILDIR MAĞDUR.SAĞLIK PERSONELİ İDARİ BİRİMLERDE ÇALIŞIYOR,İŞÇİLER İDARİ BİRİMLERDE ÇALIŞIYOR.İŞÇİ MEMURA MOBİNG UYGULUYOR.

S 33
S 33 - 1 yıl Önce

Bu türden idarecileri mersinde fazlasıyla görebilirsiniz. Mobing nasıl olurmuş öğretirler

İbrahim
İbrahim @S 33 - 1 yıl Önce

Bu tür idareciler heryerde heryerde özellikle sağlıkta ki idarecileri böyle olsun diye özenle seçiyorlar sanırım.

SIRADAKİ HABER